Skarbówka zmieniła zdanie. Angielski pomaga w biznesie

Przedsiębiorca może zapłacić niższy podatek dzięki inwestycji w naukę języka obcego. Chociaż przepisy dotyczące kosztów uzyskania przychodów nie uległy zmianie, to ostatnio fiskus interpretuje je na korzyść podatników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Skarbówka zmieniła zdanie. Angielski pomaga w biznesie

PODZIEL SIĘ


Autor: pap/em

11 sty 2017 8:02


- Organy podatkowe przestały się upierać, że nauka języka to tylko kaprys i prywatna sprawa przedsiębiorcy - mówi "Rzeczpospolitej" adwokat Marcin Malinowski. Potwierdza to najnowsza interpretacja Izby Skarbowej w Poznaniu wydana w sprawie programisty prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Mężczyzna współpracuje z międzynarodowym koncernem. Tworzy oprogramowanie dla przemysłu motoryzacyjnego. W jego pracy niezbędne są specjalistyczne kursy językowe. Izba skarbowa zgodziła, że skoro wydatki na ten cel pozwolą mu osiągnąć przychód, to podlegają odliczeniu.

Korzystną interpretację uzyskała też kobieta, która w ramach prowadzonej działalności pomaga innym podmiotom zdobywać dofinansowanie z funduszy UE. Wymaga to tłumaczenia dokumentacji. Dlatego odliczy wydatki na kurs językowy. Podobnie jak przedsiębiorca wykonujący projekty z branży budowlanej, który chce zdobywać klientów za granicą.

To nowość. Jeszcze niedawno fiskus uznawał, że to prywatne wydatki podatnika, nawet gdy musi posiadać certyfikat prawniczego języka angielskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Wawka 2017-01-11 09:54:16

Problem w ty, że skarbówka w ogóle nie powinna mieć prawa do zmieniania sobie zdania dopóki nie zmieni się sam przepis jako taki. A przede wszystkim żadna taka zmiana czy interpretacja nie powinna działać wstecz. Panie Morawiecki, gdzie Pańskie zapowiedzi odnośnie bezpieczeństwa działania przedsiębiorców?