Seksistowski świat biznesu. Co piąta kobieta molestowana w pracy

Kobiety są dyskryminowane ze względu na płeć w miejscu pracy. W której branży zdarza się to notorycznie?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Seksistowski świat biznesu. Co piąta kobieta molestowana w pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 gru 2014 9:31


Z ankiety FTfm’s Women in Asset Management przeprowadzonej wśród 730 globalnych firm na temat seksizmu w pracy wynika, że co piąta kobieta pracująca w branży zarządzania aktywami doświadczyła molestowania seksualnego na własnej skórze. W przypadku co trzeciej seksistowskie zachowanie trwało tygodniami, a nawet miesiącami.

Czytaj też: Mobbing, molestowanie seksualne... To w Polsce wciąż sprawy zamiatane pod dywan

Niezbyt dobrze jest też w branży finansowej. Zgodnie z danymi raportu Opportunity Now jedna na dziesięć kobiet z tego sektora jest molestowana w pracy.

- Moi szefowie wynajdują perwersyjne przezwiska na temat części kobiecego ciała i fantazjują o pornograficznych scenach. Klienci wpadają na mnie nonstop. Nie mogę ubierać się tak jakbym chciała i celowo nie maluję się do pracy - skarży się na łamach „Financial Time” kobieta zatrudniona w branży zarządzania funduszami.

Czytaj też: Kobieta-szef wciąż (nie)mile widziana w Polsce?

Niestety otwarta walka z seksizmem nie jest łatwa. Kobiety boją się mówić o nieprawidłowościach w miejscu pracy. Poza tym pracownice obawiają się wycieku informacji z działu HR, a co za tym idzie -  plotek na ich temat w biurze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

observer 2014-12-09 09:21:28

To nie jest prawda, że co piąta kobieta w pracy jest molestowana prawda jest okrutniejsza bo co druga i nie mając siły albo innego wyjścia nietety ulega.