Rządowe pieniądze dla stażystów

Premier Donald Tusk powiedział na briefingu prasowym w Brukseli, że w kwestii bezrobocia nie można faworyzować w Polsce jednej grupy wiekowej kosztem innej. Dodał, że rząd zamierza szukać środków na wspieranie organizowania staży.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rządowe pieniądze dla stażystów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 mar 2013 13:50


Tusk był pytany o wsparcie na walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi.

- Za każdym razem gdy mówimy o bezrobociu młodych, słyszę reakcję osób starszych i podzielam ich niepokój wtedy, gdy ktoś mówi, że należy użyć wielkich środków na rzecz pracy dla młodych. Bo znalezienie pracy przez 50-latka, czy 50-latka plus dziś w Polsce często graniczy z cudem - powiedział.

Dlatego - jego zdaniem - nie można faworyzować jakiejś grupy wiekowej kosztem innej. - Nam najbardziej zależy na tym, żeby każdy, kto ma ochotę pracować, mógł pracę znaleźć. A to bez wzrostu, bez dostępu do taniego, łatwego kredytu nie będzie możliwe - zaznaczył.

Jak podkreślił, rząd będzie szukał środków na staże. - To jest jeden z typów pomocy państwa, która (...) z reguły przynosiła lepsze efekty niż finansowanie szkoleń. Współfinansowanie i wspomaganie stażystów przynosiło całkiem niezłe efekty - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.