Rząd walczy z umowami śmieciowymi. Jakość zatrudnienia istotna w przetargach

Rząd szykuje rekomendację dotyczącą stosowania klauzul społecznych w zamówieniach publicznych. To etap walki z umowami śmieciowymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rząd walczy z umowami śmieciowymi. Jakość zatrudnienia istotna w przetargach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 cze 2015 8:52


Chodzi o to, by administracja publiczna w przetargach faworyzowała firmy zatrudniające na etat. Takie rozwiązanie zostanie najpewniej przyjęte jako zalecenia Rady Ministrów – ustalił "DGP".

To wpisuje się w zapowiedź walki z umowami śmieciowymi premier Ewy Kopacz – zauważa dziennik.

Rozmawialiśmy o tym na posiedzeniu rządu, mieliśmy też konferencję z dyrektorami generalnymi resortów, z szefem KPRM i szefową służby cywilnej – relacjonuje minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Normą w zamówieniach publicznych powinno być, że liczy się nie tylko cena, lecz także jakość zatrudnienia – podkreśla szef MPiPS, którego resort jako pierwszy wdrożył stosowanie takich klauzul i na razie jest wyjątkiem.

Gdyby faktycznie zalecenia zostały wydane z poziomu RM, administracja potraktowałaby je poważnie – zaznacza "DGP". Zobowiązują one dyrektorów generalnych do stosowania tego typu zapisów w działalności ich urzędów, a urzędnicy są z tego rozliczani.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.