Rząd szykuje zmiany: Ulgi dla pracodawców za etat i wyższe wynagrodzenia

0 0
Rząd szykuje zmiany: Ulgi dla pracodawców za etat i wyższe wynagrodzenia
rząd chce wspierać firmy, które podwyższą pensje i przyjmą na umowę o pracę. /fot. fotolia

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej planuje szereg zmian. Mowa m.in. o wspieraniu firm, które przyjmą na umowę o pracę a także o zmianie funkcjonowania urzędów pracy i ograniczeniu zatrudnienia przez agencje pracy tymczasowej w obecnej formie.

Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", rząd chce wspierać firmy, które podwyższą pensje i przyjmą na umowę o pracę. Będzie to możliwe, jeżeli związki zawodowe i pracodawcy zgodzą się na zawarcie umowy społecznej.

- Wynagrodzenia w Polsce muszą wzrosnąć. Oczywiście nie możemy nakazać żadnemu pracodawcy, aby płacił więcej, ale możemy ich do tego zachęcać. I takie jest założenie Paktu dla wzrostu wynagrodzeń, którego stronami będą: strona społeczna, pracodawcy oraz rząd - mówił jeszcze przed wyborami w rozmowie z nami Stanisław Szwed, obecny wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

- Pracodawcy, którzy przyjmą zasady paktu będą korzystali z premii inwestycyjnych, a dodatkowym wsparciem dla polskiej przedsiębiorczości będą przygotowywane w programie rozwiązania podatkowe o charakterze proinwestycyjnym i prozatrudnieniowym - dodał.

Jak powiedział "DGP" Stanisław Szwed, firmy, które do tej umowy przystąpią będą mogły liczyć na preferencje, takie jak np. ulga podatkowa lub w opłacaniu składek na ZUS. W zamian przedsiębiorca musiałby zatrudniać na umowach o pracę, a przede wszystkim podwyższyć wynagrodzenia pracownikom.

Ponadto resort zamierza powołać komisje kodyfikacyjną prawa pracy, wprowadzić 12-złotową minimalną stawkę godzinową dla zleceniobiorców, zmienić funkcjonowanie urzędów pracy i ograniczyć zatrudnienie przez agencje pracy tymczasowej w obecnej formie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.