Rynek pracy, HR i zarządzanie: oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

0 0
Rynek pracy, HR i zarządzanie: oto najważniejsze wydarzenia tygodnia
Co ważnego dla branży wydarzy się w nadchodzącym tygodniu? fot. pixabay

• Ostatni tydzień stycznia rozpoczyna się od święta asystentek i sekretarek.
• W poniedziałek (25 stycznia) odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej ZUS, w którym udział weźmie Marcin Zieleniecki, wiceminister w resorcie pracy.
• Do piątku (29 stycznia) będzie trwał konkurs na stanowisko prezesa PARP, z którego zrezygnowała Bożena Lubińska-Kasprzak.

Ostatni tydzień stycznia rozpoczyna się od dnia sekretarki i asystentki – ten obchodzony jest w poniedziałek (25 stycznia). Przy okazji przypominamy słowa Donalda Trumpa, amerykańskiego przedsiębiorcy i miliardera: „Jeśli chcesz zrobić dobry biznes, najpierw zatrudnij dobrą asystentkę".

W poniedziałek opublikowane zostaną również dwa przekrojowe badania dotyczące rynku pracy. Zapoznamy się z wynikami 22. edycji badania „Monitor Rynku Pracy” realizowanego przez firmę Randstad, agencję doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, a także z wynikami badania „Podwyżki płac od zaraz?”, zrealizowanego przez EY.

Początek tygodnia rozpocznie się także od posiedzenia rady nadzorczej ZUS. Weźmie w nim udział Marcin Zieleniecki, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.

Marcin Zieleniecki, wiceminister w resorcie Elżbiety Rafalskiej uda się na posiedzenie rady nadzorczej ZUS. fot. mpips.gov.pl
Marcin Zieleniecki, wiceminister w resorcie Elżbiety Rafalskiej uda się na posiedzenie rady nadzorczej ZUS. fot. mpips.gov.pl

Przypomnijmy, stojąca na czele resortu pracy Elżbieta Rafalska zapowiedziała w ubiegłym tygodniu, że już wkrótce poznamy nowego prezesa ZUS – instytucja już od blisko roku funkcjonuje bez szefa. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o służbie cywilnej, prezesa ZUS powoła premier na wniosek szefa resortu pracy. Nie będzie on już wyłaniany – tak jak to było dotychczas – w drodze konkursu. O ostatnim, nieudanym konkursie na szefa ZUS czytajcie tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.