Rodzina 500 plus: Wpłynęło już ponad 170 tys. wniosków

Jak informuje Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, do północy w niedzielę (3 kwietnia) zostało złożonych przez internet ponad 170 tys. wniosków. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podaje natomiast, że do poniedziałkowego (4 kwietnia) poranku złożono 177 tys. wniosków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rodzina 500 plus: Wpłynęło już ponad 170 tys. wniosków

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 kwi 2016 9:38


Do tej pory, drogą elektroniczną, złożono ponad 170 tys. wniosków - informuje na antenie TVN24 Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. Dodaje, że dużej liczby wniosków można się spodziewać również na koniec czerwca - kiedy będzie upływał termin ich składania.

Przypomnijmy, świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł przysługuje na pierwsze dziecko, gdy dochód w rodzinie nie przekracza 800 zł, lub 1200 zł, gdy dziecko jest niepełnosprawne.

Na drugie i kolejne dziecko w rodzinie - niezależnie od dochodów. Świadczenia wypłacane będą do ukończenia przez dzieci 18 roku życia. Wnioski o świadczenie można składać - oprócz ZUS - m.in. przez bankowość elektroniczną, a także w formie papierowej - w samorządach i na poczcie.

Osoby, które chcą wypełniać wnioski poprzez internet mogą korzystać z takich stron jak: www.rodzina500plus.gov.pl, www.obywatel.gov.pl, oraz oficjalnych stron ministerstw czy niektórych banków. Program "Rodzina 500 plus" ruszył w piątek (1 kwietnia).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.