Resort pracy chce zweryfikować listę osób objetych ochroną przed zwolnieniem

W Polsce wszystkich grup objętych szczególną ochroną przed zwolnieniem w pracy jest ponad 40. Radosław Mleczko, wiceminister pracy ma wątpliwości odnośnie zasadności niektórych grup i zapowiada weryfikację listy pracowników pod ochroną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Resort pracy chce zweryfikować listę osób objetych ochroną przed zwolnieniem

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 mar 2014 10:19


Co według ekspertów należy zmienić w przepisach? Zdaniem Moniki Gładoch, radcy prawnego, eksperta Pracodawców RP należałoby przemyśleć ochronę przedstawicieli pracowników w różnych strukturach i samorządach zawodowych, a także skrócenie okresu ochronnego dla osób w wieku przedemerytalnym, który czasem utrudnia wręcz szukanie pracy starszym pracownikom - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

Z kolei Marcin Wojewódka, radca prawny z kancelarii Wojewódka i Wspólnicy, mówi na łamach „DGP", że grupy pracobiorców, które chociaż pozostają w zatrudnieniu, rzeczywiście nie pracują na rzecz przedsiębiorcy, z którym mają zawartą umowę o pracę, powinny być pozbawione przywileju ochrony. Należy również zweryfikować liczbę osób, które nie należą do grup chronionych, ale z takiego przywileju korzystają, np. społeczni inspektorzy pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.