rynekaptek.pl

Ratownicy będą mogli wypisywać recepty?

0 0
Ratownicy będą mogli wypisywać recepty?
Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK w Warszawie prosi o wyjaśnienie, na jakiej zasadzie ratownicy mają podejmować interwencje (fot. pixabay)

Na razie nawet nie powinni ich podawać. Robią to na własną odpowiedzialność i podejmują ryzyko. I nie chodzi tylko o prawo, ale przede wszystkim o zdrowie i życie pacjentów. A od nowego roku obowiązuje nowelizacja ustawy o ratownictwie medycznym. I na tym się kończy. Dlaczego?

Bo dokument ten precyzuje, że obowiązki i uprawnienia ratowników zostaną określone w specjalnym rozporządzeniu ministra. A takiego rozporządzenia jak nie było, tak nie ma.

Interwencję w tej sprawie podjęła Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK w Warszawie. Jej wicedyrektor Jan Stachurski, w piśmie do ministra zdrowia prosi o pilne wyjaśnienie, na jakiej zasadzie ratownicy mają podejmować interwencje, a także jakie posiadają uprawnienia – pisała Polska Times.

Czytaj też: Ważne zmiany dla ratowników medycznych

- Dziś pracują na własną odpowiedzialność i ogromnie ryzykują - zauważają działacze fundacji. - Nie ma problemu, gdy wszystko jest w porządku. Ale nie daj boże dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, a wtedy ratownik nie wygrzebie się z problemów. Prokuratorowi tak łatwo nie będzie mógł wytłumaczyć, że miał prawo podać ten, a nie inny lek.

Więcej tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.