Rada Dialogu Społecznego: Pracodawcy RP wskazali sześciu kandydatów. Oto oni

Zgodnie z obowiązującą ustawą o Radzie Dialogu Społecznego (RDS), ma ona zastąpić komisję trójstronną. W odróżnieniu od komisji ma być ona ciałem niezależnym, w którym każda ze stron ma równe prawa. Pracodawcy RP zaproponowali swoich kandydatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rada Dialogu Społecznego: Pracodawcy RP wskazali sześciu kandydatów. Oto oni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 wrz 2015 15:14


W Radzie - tak jak w komisji - będą reprezentowane strona rządowa, pracowników i pracodawców. Członków wskażą związki zawodowe: Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność" - po ośmiu, a po sześciu organizacje pracodawców: Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Business Centre Club i Związek Rzemiosła Polskiego.

Premier wyznaczy ministrów, którzy znajdą się w Radzie. Wszystkich powoła prezydent, który będzie miał też w Radzie - z głosem doradczym - swojego przedstawiciela, podobnie jak prezesi NBP i GUS.

Organizacja pracodawców Pracodawcy RP skierował do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o powołanie do pierwszego składu Rady sześciu przedstawicieli są to: prezydent i wiceprezydenci Pracodawców RP, Andrzej Malinowski, Iwona Sroka, Rafał Baniak i Jarosław Zagórowski, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek i prezes zarządu Polimex-Mostostal Joanna Makowiecka-Gaca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.