Rada Dialogu Społecznego: Pracodawcy RP wskazali sześciu kandydatów. Oto oni

0 0

Zgodnie z obowiązującą ustawą o Radzie Dialogu Społecznego (RDS), ma ona zastąpić komisję trójstronną. W odróżnieniu od komisji ma być ona ciałem niezależnym, w którym każda ze stron ma równe prawa. Pracodawcy RP zaproponowali swoich kandydatów.

W Radzie - tak jak w komisji - będą reprezentowane strona rządowa, pracowników i pracodawców. Członków wskażą związki zawodowe: Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność" - po ośmiu, a po sześciu organizacje pracodawców: Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Business Centre Club i Związek Rzemiosła Polskiego.

Premier wyznaczy ministrów, którzy znajdą się w Radzie. Wszystkich powoła prezydent, który będzie miał też w Radzie - z głosem doradczym - swojego przedstawiciela, podobnie jak prezesi NBP i GUS.

Organizacja pracodawców Pracodawcy RP skierował do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o powołanie do pierwszego składu Rady sześciu przedstawicieli są to: prezydent i wiceprezydenci Pracodawców RP, Andrzej Malinowski, Iwona Sroka, Rafał Baniak i Jarosław Zagórowski, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek i prezes zarządu Polimex-Mostostal Joanna Makowiecka-Gaca.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.