Przedsiębiorcy mogą spodziewać się zmian. Czy na lepsze?

Założenia nowego Prawa działalności gospodarczej mogą w drugiej połowie listopada br. trafić do konsultacji publicznych, zapowiada resort gospodarki. Ustawa ma wprowadzić m.in. zasadę domniemania uczciwości w relacjach administracja-przedsiębiorcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przedsiębiorcy mogą spodziewać się zmian. Czy na lepsze?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 paź 2014 9:01


- Do połowy listopada chcemy zakończyć wewnętrzne konsultacje i wysłać założenia projektu do konsultacji. Chodzi o to, żeby parlament w tej kadencji miał możliwość dokończyć prace nad ustawą - zapowiada wiceminister gospodarki, Mariusz Haładyj. - Kluczową kwestią będzie przyjęcie tego dokumentu w innych ministerstwach.

Czytaj też: Chcą zachęcić młodych do zakładania firm. Bez składek i podatków

Ustawa ma zawierać "katalog wyraźnie sformułowanych zasad dotyczących praw i gwarancji przedsiębiorców" w relacjach z administracją, który miałby "walor uniwersalny" dzięki zapewnieniu ustawie "centralnego miejsca w systemie prawa gospodarczego".

Część z nich dotyczy relacji pomiędzy przedsiębiorcami, jak np. podkreślona zasada uczciwej konkurencji czy poszanowania dobrych obyczajów, ale gros to różnego rodzaju gwarancje dla przedsiębiorców.

Jak powiedział wiceszef MG, resort pracuje w tej chwili nad uściśleniami prawnymi katalogu praw przedsiębiorców.

Czytaj też: Bydgoszcz: Zwolnienie z podatku w zamian za nowe miejsca pracy

- Dokonujemy także bardzo szczegółowego przeglądu obecnej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej pod kątem tego, co można z niej "wyciąć" lub przenieść do innych ustaw. Chciałbym, żeby nowa ustawa miała maksymalnie kilkadziesiąt artykułów, a nie tak jak dzisiaj - znacznie ponad sto - wskazał przedstawiciel MG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.