Przedsiębiorcy mogą spodziewać się zmian. Czy na lepsze?

0 0

Założenia nowego Prawa działalności gospodarczej mogą w drugiej połowie listopada br. trafić do konsultacji publicznych, zapowiada resort gospodarki. Ustawa ma wprowadzić m.in. zasadę domniemania uczciwości w relacjach administracja-przedsiębiorcy.

- Do połowy listopada chcemy zakończyć wewnętrzne konsultacje i wysłać założenia projektu do konsultacji. Chodzi o to, żeby parlament w tej kadencji miał możliwość dokończyć prace nad ustawą - zapowiada wiceminister gospodarki, Mariusz Haładyj. - Kluczową kwestią będzie przyjęcie tego dokumentu w innych ministerstwach.

Czytaj też: Chcą zachęcić młodych do zakładania firm. Bez składek i podatków

Ustawa ma zawierać "katalog wyraźnie sformułowanych zasad dotyczących praw i gwarancji przedsiębiorców" w relacjach z administracją, który miałby "walor uniwersalny" dzięki zapewnieniu ustawie "centralnego miejsca w systemie prawa gospodarczego".

Część z nich dotyczy relacji pomiędzy przedsiębiorcami, jak np. podkreślona zasada uczciwej konkurencji czy poszanowania dobrych obyczajów, ale gros to różnego rodzaju gwarancje dla przedsiębiorców.

Jak powiedział wiceszef MG, resort pracuje w tej chwili nad uściśleniami prawnymi katalogu praw przedsiębiorców.

Czytaj też: Bydgoszcz: Zwolnienie z podatku w zamian za nowe miejsca pracy

- Dokonujemy także bardzo szczegółowego przeglądu obecnej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej pod kątem tego, co można z niej "wyciąć" lub przenieść do innych ustaw. Chciałbym, żeby nowa ustawa miała maksymalnie kilkadziesiąt artykułów, a nie tak jak dzisiaj - znacznie ponad sto - wskazał przedstawiciel MG.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.