Prezydent zadowolony z decyzji ws. urlopów

Prezydent Bronisław Komorowski wyraża zadowolenie i satysfakcję z decyzji rządu dot. objęcia "matek I kwartału" wydłużonym urlopem rodzicielskim - powiedziała prezydencka minister Irena Wóycicka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezydent zadowolony z decyzji ws. urlopów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 kwi 2013 14:32


Wóycicka podkreśliła, że prezydent wyraźnie poparł postulaty ruchu "matek I kwartału". "Prezydent przez cały czas podkreśla, że kwestia rodziny jest bardzo ważna. Konieczne są działania, które zahamowałyby niekorzystne procesy demograficzne" - powiedziała.

"Trzeba stwarzać rodzicom warunki do tego, by mieli tyle dzieci, ile pragną. Wiadomo, że dziś rodzi się mniej dzieci, niż chcieliby rodzice. Usuwanie barier w tej kwestii jest sprawą podstawową" - dodała.

Wóycicka poinformowała, że niedługo prezydent przedstawi program, którego wdrożenie mogłoby ułatwić rodzicom podejmowanie decyzji o tym, by mieć kolejne dzieci. "To jest dla prezydenta sprawa zasadnicza" - zaznaczył.

Prezydencka minister pogratulowała ruchowi "matek I kwartału" "świetnej organizacji, profesjonalizmu i kultury" w podejmowanych działaniach.
Wóycicka pozytywnie oceniła także zapowiedź obniżenia od 1 września 2013 opłaty za przedszkola. "Ważną sprawą jest to, by każdy rodzic mógł posłać dziecko do przedszkola i był w stanie sfinansować jego pobyt" - podkreśliła.

Premier Donald Tusk poinformował w piątek, że prawo do dłuższych urlopów macierzyńskich będą mieli także rodzice dzieci urodzonych w I kwartale 2013 r. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu 1 września mają wejść w życie przepisy wydłużające urlopy macierzyńskie do roku.

Miały objąć rodziców dzieci urodzonych po tej dacie, a także osoby, które będą wtedy na urlopach, czyli do dłuższych urlopów mieliby prawo rodzice dzieci urodzonych po 17 marca. Wywołało to protesty, powstał ruch "matek I kwartału", który domagał się, by nowymi przepisami objąć cały rocznik 2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.