Prezydent zadowolony z decyzji ws. urlopów

0 0
Prezydent zadowolony z decyzji ws. urlopów

Prezydent Bronisław Komorowski wyraża zadowolenie i satysfakcję z decyzji rządu dot. objęcia "matek I kwartału" wydłużonym urlopem rodzicielskim - powiedziała prezydencka minister Irena Wóycicka.

Wóycicka podkreśliła, że prezydent wyraźnie poparł postulaty ruchu "matek I kwartału". "Prezydent przez cały czas podkreśla, że kwestia rodziny jest bardzo ważna. Konieczne są działania, które zahamowałyby niekorzystne procesy demograficzne" - powiedziała.

"Trzeba stwarzać rodzicom warunki do tego, by mieli tyle dzieci, ile pragną. Wiadomo, że dziś rodzi się mniej dzieci, niż chcieliby rodzice. Usuwanie barier w tej kwestii jest sprawą podstawową" - dodała.

Wóycicka poinformowała, że niedługo prezydent przedstawi program, którego wdrożenie mogłoby ułatwić rodzicom podejmowanie decyzji o tym, by mieć kolejne dzieci. "To jest dla prezydenta sprawa zasadnicza" - zaznaczył.

Prezydencka minister pogratulowała ruchowi "matek I kwartału" "świetnej organizacji, profesjonalizmu i kultury" w podejmowanych działaniach.
Wóycicka pozytywnie oceniła także zapowiedź obniżenia od 1 września 2013 opłaty za przedszkola. "Ważną sprawą jest to, by każdy rodzic mógł posłać dziecko do przedszkola i był w stanie sfinansować jego pobyt" - podkreśliła.

Premier Donald Tusk poinformował w piątek, że prawo do dłuższych urlopów macierzyńskich będą mieli także rodzice dzieci urodzonych w I kwartale 2013 r. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu 1 września mają wejść w życie przepisy wydłużające urlopy macierzyńskie do roku.

Miały objąć rodziców dzieci urodzonych po tej dacie, a także osoby, które będą wtedy na urlopach, czyli do dłuższych urlopów mieliby prawo rodzice dzieci urodzonych po 17 marca. Wywołało to protesty, powstał ruch "matek I kwartału", który domagał się, by nowymi przepisami objąć cały rocznik 2013.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.