Prezes Petrolinvest będzie musiał zapłacić 150 tys. zł kary. Za co?

0 0
Prezes Petrolinvest będzie musiał zapłacić 150 tys. zł kary. Za co?
Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvest, będzie musiał zapłacić 150 tys. zł kary za manipulowanie informacjami na temat spółki. Fot. petrolinvest.pl

Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvest podawał nierzetelne informacje i został za to ukarany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvest, będzie musiał zapłacić 150 tys. zł kary za manipulowanie informacjami na temat spółki. Chodzi o fragment wywiadu, który "Puls Biznesu" opublikował cztery lata temu.

- Właśnie wróciłem z Kazachstanu, miejsca, gdzie wiercimy odwiert Szirak 1. Mamy wszelkie przesłanki, by twierdzić, że trafiliśmy na duże złoże ropy i gazu. Znajdujemy się już na głębokości 5030 m. Udało nam się wykonać odwiert tak jak zakładaliśmy - nie mieliśmy problemów technicznych. Pomiary zgazowania płuczki wypływającej z odwiertu są wyjątkowo dobre, co dobrze rokuje, jeśli chodzi o wydobycie. Pomiary składu chemicznego gazu wskazują także, że prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia ze złożem ropy naftowej. Wielkość zasobów, które możemy wydobyć, szacujemy na około 100 mln baryłek - twierdził w rozmowie z "PB".

To właśnie tymi słowami według Komisji Nadzoru Finansowego Le Guern "dopuścił się manipulacji akcjami spółki Petrolinvest, określonej w art. 39 ust. 2 pkt 4 lit. b ustawy o obrocie, polegającej na rozpowszechnieniu nierzetelnych informacji dotyczących prowadzonych przez spółkę zależną spółki Petrolinvest prac poszukiwawczych, które wprowadzały w błąd w zakresie akcji spółki Petrolinvest".

Jak twierdzi KNF "na dzień udzielenia wywiadu spółka nie dysponowała jeszcze danymi potwierdzającymi występowanie złoża węglowodorów na obszarze Shyrak oraz możliwości wydobycia".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.