Praca nie dla mam. Co 10. bezrobotna osoba samotnie wychowuje dziecko

0 0
Praca nie dla mam. Co 10. bezrobotna osoba samotnie wychowuje dziecko

204 tys. – tylu zarejestrowanych bezrobotnych samotnie wychowuje co najmniej jedno dziecko w wieku do 18. roku życia. To o 10,2 proc. więcej niż przed rokiem – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Firma, która szuka oszczędności i wprowadza zwolnienia często w pierwszej kolejności wypowiada umowy kobietom, które dominują wśród osób samotnie wychowujących dzieci - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

- To dlatego, że na ogół częściej korzystają one ze zwolnień lekarskich w związku z macierzyństwem i opieką nad dziećmi lub bliskimi starszymi osobami. W sytuacji gdy za 33 dni w roku przebywania pracownika na chorobowym płaci pracodawca, jest to dla niego spore obciążenie finansowe, zwłaszcza w kryzysie - mówi dla gazety Karolina Sędzimir, ekonomistka PKO BP.

Takim osobom zwykle trudno znaleźć nową pracę. Rozwiązaniem byłaby współpraca firm prywatnych z urzędami pracy. Pomysł sprawdził się m. in. dzięki współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu z międzynarodową firmą Ingeus, która w różnych krajach świata przywróciła na rynek pracy ponad pół miliona długotrwale bezrobotnych - podaje dziennik.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.