Portugalczycy grożą strajkiem. Chcą 35-godzinnego tygodnia pracy

0 0
Portugalczycy grożą strajkiem. Chcą 35-godzinnego tygodnia pracy
Portugalska radykalna lewica zapewniła socjalistom poparcie, ponieważ zobowiązali się oni odejść od polityki cięć wydatków socjalnych i innych wyrzeczeń. Fot. pixabay

Wielka portugalska centrala związkowa UGT zagroziła strajkiem administracji centralnej, jeśli rząd socjalistów nie przywróci do 29 bm. 35-godzinnego tygodnia pracy w sektorze.

Centrolewicowa Partia Socjalistyczna zdołała przejąć rządy w kraju od centroprawicy, nie mającej większości parlamentarnej. Stało się tak dzięki poparciu socjalistów przez Blok Lewicy, stojący na lewo od PS i radykalnej Partii Komunistycznej. Ich przedstawiciele nie weszli jednak w skład gabinetu socjalisty Antonio Costy.

Jeśli rząd nie odpowie pozytywnie na postulaty związkowców, którzy domagają się także przywrócenia tradycyjnego w Portugalii "dodatku z okazji Bożego Narodzenia", UGT ma przeprowadzić 29 stycznia strajk generalny pracowników administracji publicznej. Centrala ta ma zapewnione poparcie Wspólnego Frontu Związków Zawodowych Administracji Publicznej.

Gabinet Partii Socjalistycznej powstał 26 listopada ub. roku. Został zaprzysiężony po dymisji centroprawicowego rządu partii socjaldemokratycznej, który powstał po wyborach parlamentarnych z 4 października i utrzymał się zaledwie 29 dni.

Portugalska radykalna lewica zapewniła socjalistom poparcie, ponieważ zobowiązali się oni odejść od polityki cięć wydatków socjalnych i innych wyrzeczeń, jakich wymagała spłata 78 miliardów euro pomocy udzielonej w 2011 r. krajowi przez UE, MFW i Europejski Bank Centralny.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.