Polskich prezesów nie stać na europejskie kary

Zdaniem Pawła Tamborskiego, prezesa GPW i KNF, unijne sankcje za niedopełnienie obowiązków informacyjnych spółek notowanych na rynku regulowanym są zbyt wysokie dla polskich prezesów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskich prezesów nie stać na europejskie kary

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

15 gru 2015 20:13


Podczas posiedzenia sejmowej komisji odbyło się pierwsze czytanie projektu, którego elementem jest zwiększenie kar za niedopełnienie obowiązków informacyjnych spółek notowanych na rynku regulowanym.

Najwięcej kontrowersji wśród posłów wzbudziła kwestia kar. Jak zaznaczył prezes Giełdy Papierów Wartościowych Paweł Tamborski jest to bardzo istotne z punktu widzenia spółek notowanych na GPW. W jego opinii kwoty kar są wzięte wprost z regulacji europejskich, ale nie są adekwatne do polskiego rynku, gdzie mamy do czynienia z mniejszymi spółkami, niż na rynku europejskim.

- Również jeśli chodzi o wysokość zarobków osób w zarządach czy radach nadzorczych, kwoty te wydają się istotnie nieproporcjonalne do tego, z czym mamy do czynienia na rynkach europejskich – podkreślił Tamborski.

Posłanka PiS Gabriela Masłowska zastanawiała się, czy zapisane w projekcie rozłożenie kar jest adekwatne do skali prowadzonej działalności gospodarczej. W jej opinii wysokość kar zbyt obciąża małe firmy, a jest łagodniejsza, jedynie szczypie duże podmioty.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.