Polscy przedsiębiorcy dyskryminowani we Francji

Polscy przedsiębiorcy działający we Francji skarżą się, że ich firmy są dyskryminowane przez tamtejszych urzędników. Złożą skargę do Komisji Europejskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polscy przedsiębiorcy dyskryminowani we Francji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

9 lip 2015 20:35


Złożenie skargi zapowiadają przedsiębiorcy reprezentowani m.in. przez Polską Izbę Handlu, Polską Izbę Przemysłowo-Handlową we Francji i Inicjatywy Mobilności Pracy.

Nadużycia ze strony francuskich urzędników

Ekspert Polskiej Izby Handlu Radosław Gałka powiedział w czwartek (7 lipca) dziennikarzom, że w trakcie wakacji każda firma indywidualnie przygotuje opis nadużyć i kontroli ze strony francuskich urzędników. "W pierwszej połowie września zamierzamy w Komisji Europejskiej złożyć skargę zbiorową" - zapowiedział.

Czytaj też: Francja: Polacy walczą o odszkodowania na sumę ok. 1 mln euro

Inny ekspert Izby Sebastian Filipek-Kaźmierczak sprecyzował, że do końca lipca przedsiębiorcy przygotują materiał zawierający przykłady dyskryminacji, co da podstawę do napasania skargi do KE. "Zapraszamy wszystkie firmy do tego, by zgłaszały się do naszych organizacji. Tworzymy tzw. czarną listę praktyk dyskryminujących" - wyjaśnił.

Filipek-Kaźmierczak zaznaczył, że członkowie organizacji, które będą składać skargę, "nagminnie" informują o patologiach we Francji. "Nie możemy stać i biernie się temu przyglądać. Żądamy, by było szanowane prawo do świadczenia usług" - podkreślił.

Nieuczciwa eliminacja konkurencji?

Prezes Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji, Hanna Stypułkowska-Goutierre podkreśliła, że Francuzi pod pretekstem walki z nieuczciwą konkurencją od kilu lat prowadzą politykę, której "celem jest eliminowanie konkurencji na rynku pracy". Dodała, że francuskie media "ukierunkowują opinię publiczną, która jest coraz bardziej wrogo nastawiona wobec Polaków zabierających rzekomo miejsca pracy".

Czytaj też: Francja przeciwna ustanowieniu kwot imigrantów dla krajów UE

Stypułkowska-Goutierre alarmowała, że francuscy urzędnicy dopuszczają się szykan w stosunku do firm zagranicznych, a szczególnie polskich "automatycznie podejrzanych o świadczenie usług w nielegalny sposób."

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.