Polacy mogą dostać mniejsze emerytury. Przez rozporządzenie ministra

Rozporządzenie z 2011 roku może sprawić, że miliony osób otrzyma niższe emerytury.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy mogą dostać mniejsze emerytury. Przez rozporządzenie ministra

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

20 sie 2015 9:30


Blisko 11 milionów Polaków może otrzymać niższe emerytury, choć rzetelnie odprowadzali składki do ZUS-u. Wszystko przez jedno z rozporządzeń ministra pracy - pisze "Nasz Dziennik".

Przed takimi skutkami zmiany przepisów ostrzega poseł Józefa Hrynkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o rozporządzenie z 2011 roku, które określa, że podstawą do wyliczenia emerytury jest zaświadczenie ZUS Rp-7. W tym dokumencie zawarte są wszystkie dane dotyczące zatrudnienia, wynagrodzenia i odprowadzonych składek na ubezpieczenia przez cały okres pracy - podaje "ND".

Emerytura niższe od należnego świadczenia

Jednak miliony obecnych i przyszłych emerytów nie ze swojej winy mają problemy z uzyskaniem takich danych, bo dokumenty finansowe z ich starych zakładów pracy zostały zniszczone lub zaginęły. Wtedy emerytura za dany okres pracy jest liczona od najniższego wynagrodzenia, a to oznacza, że świadczenie będzie znacznie niższe od należnego emerytowi - informuje "ND".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

glewski 2015-08-21 14:09:00

Ale Kamysz mówi, że żal mu emerytów i chce ich dobra, a robi zupełnie co innego? Wnioskuję o przebadanie psychiatryczne pana Ministra?