Polacy coraz częściej walczą z brytyjskimi pracodawcami w sądzie

Duże brytyjskie kancelarie tworzą polskie departamenty, a mniejsze zatrudniają polskich praktykantów lub tłumaczy. A wszystko to dlatego, że Polacy coraz częściej zwracają się do nich po pomoc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy coraz częściej walczą z brytyjskimi pracodawcami w sądzie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 sty 2014 9:53


Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" 42-letni Bogusław Szulgan, pracujący w firmie Whitecase Limited, wygrał sprawę przeciwko swojemu pracodawcy i otrzymał 9 tys. funtów odszkodowania. Poszedł do sądu, ponieważ za wystosowanie listu z zażaleniem w sprawie regulacji wynagrodzeń został dyscyplinarnie zwolniony.

Inny przykład podany przez „DPG" to 7 tys. funtów odszkodowania wygrane przez Barbarę Jungę, która poskarżyła się na dyskryminację ze względu na narodowość. Pracowała w przedszkolu i pozwoliła polskim dzieciom na posługiwanie się językiem polskim w wyjątkowych sytuacjach, co nie spodobało się szefostwu.

Coraz więcej Polaków walczy o swoje prawa w sądach. Najczęściej roszczenia dotyczą niesłusznego zwolnienia, zaległych pensji, mobbingu, a także dyskryminacji - głównie ze względu na narodowość. Najwięcej klientów prawnicy mają wśród pracowników z branży transportowej, logistyki, gastronomii i hotelarstwa - informuje „DGP"

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.