Podsłuchani ambasadorowie zwolnieni z pracy

Dwaj litewscy ambasadorowie dowiedzieli się w czwartek, że tracą pracę. Powodem było umieszczone na portalu YouTube nagranie ich rozmów telefonicznych, w których krytykowali prezydent Litwy Dalię Grybauskaite i obrażali kraje, w których urzędowali.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podsłuchani ambasadorowie zwolnieni z pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 sie 2013 19:25


Ambasador w Azerbejdżanie Arunas Zurauskas i ambasador na Węgrzech Nerijus Juska zostają zwolnieni z dniem 30 września - poinformowało biuro prezydent Grybauskaite.

Cztery potajemnie nagrane rozmowy tych dyplomatów pojawiły się na YouTube w lipcu. Panowie krytykowali Grybauskaite i stroili sobie z niej żarty, wypowiadając sarkastyczne uwagi m.in. na temat korzystania przez nią z tanich linii lotniczych podczas wizyt oficjalnych. Niepochlebnie wypowiadali się też o premierach Azerbejdżanu i Węgier.

Nie wiadomo, kto nagrał ich rozmowy i umieścił w internecie. Ten, kto to zrobił, skutecznie pozacierał za sobą ślady. Śledztwo w tej sprawie wszczęło litewskie MSZ. Prezydent Grybauskaite uznała zachowanie ambasadorów na "bardzo nieprofesjonalne" i niedojrzałe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.