Podsłuchani ambasadorowie zwolnieni z pracy

0 0

Dwaj litewscy ambasadorowie dowiedzieli się w czwartek, że tracą pracę. Powodem było umieszczone na portalu YouTube nagranie ich rozmów telefonicznych, w których krytykowali prezydent Litwy Dalię Grybauskaite i obrażali kraje, w których urzędowali.

Ambasador w Azerbejdżanie Arunas Zurauskas i ambasador na Węgrzech Nerijus Juska zostają zwolnieni z dniem 30 września - poinformowało biuro prezydent Grybauskaite.

Cztery potajemnie nagrane rozmowy tych dyplomatów pojawiły się na YouTube w lipcu. Panowie krytykowali Grybauskaite i stroili sobie z niej żarty, wypowiadając sarkastyczne uwagi m.in. na temat korzystania przez nią z tanich linii lotniczych podczas wizyt oficjalnych. Niepochlebnie wypowiadali się też o premierach Azerbejdżanu i Węgier.

Nie wiadomo, kto nagrał ich rozmowy i umieścił w internecie. Ten, kto to zrobił, skutecznie pozacierał za sobą ślady. Śledztwo w tej sprawie wszczęło litewskie MSZ. Prezydent Grybauskaite uznała zachowanie ambasadorów na "bardzo nieprofesjonalne" i niedojrzałe.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.