Podravka przygotuje pakiety osłonowe dla zwalnianych pracowników

W związku z zamknięciem zakładu produkcyjnego w Kostrzynie, Podravka proponuje rozszerzone pakiety osłonowe dla odchodzących pracowników i zaczyna rozmawiać ze związkowcami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podravka przygotuje pakiety osłonowe dla zwalnianych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

18 gru 2014 10:22


- Decyzja związana z optymalizacją procesów produkcyjnych nie będzie miała jednak wpływu na działalność handlową firmy Podravka Polska - wyjaśnia Maciej Tomaszewski, dyrektor rynków Europy Centralnej w firmie Podravka.

Zakończenie produkcji w polskiej fabryce Podravki planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2015 r. Umowy o pracę zostaną rozwiązane z 51 pracownikami. Spółka zaproponuje rozszerzone pakiety osłonowe dla odchodzących pracowników i rozpoczęła już konsultacje ze związkami zawodowymi.

- Pozostałe działy administracyjne Podravki, takie jak sprzedaż i marketing, zostają w Polsce i nadal będą normalnie funkcjonować. Podravka będzie kontynuować dostarczanie w pełnym zakresie swoich produktów dla polskich konsumentów a w najbliższej przyszłości planuje wprowadzanie nowych linii produktowych - zapewnia Maciej Tomaszewski.

Czytaj też: Podravka zamyka zakład produkcyjny w Polsce

Zdaniem Macieja Tomaszewskiego zamknięcie fabryki w Kostrzynie nie uderzy znacząco w polskich producentów rolnych ponieważ dostawy surowców będą kontynuwane do innych zakładów grupy Podravka.

- 2014 r. to był dla Podravki czas optymalizacji naszego biznesu, decyzja o zamknięciu fabryki w Polsce jest konsekwencją tego działania - dodaje Maciej Tomaszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.