Podkarpackie Dni Biznesu: Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

Dofinansowanie działalności gospodarczej, błędy we wnioskach o wypłatę świadczeń w przypadku choroby, czy macierzyństwa, zmiany przepisów celnych w UE i prawie pracy, choroby zawodowe – m.in. te kwestie będą omawiane na bezpłatnych szkoleniach dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podkarpackie Dni Biznesu: Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 cze 2016 13:50


Warsztaty "Podkarpackie Dni Biznesu" odbywać się będą w kilku miejscowościach Podkarpacia od 13 do 24 czerwca w ramach organizowanej przez rzeszowski oddział ZUS Społecznej Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk.

Jak poinformowała rzeczniczka ZUS w Rzeszowie Małgorzata Łyszczarz-Bukała tego typu Akademia Najlepszych Praktyk, w ramach której organizowane są warsztaty skupiające taką liczbę ekspertów z różnych dziedzin i poruszające tak różnorodne zagadnienia jest jedyna w Polsce.

Warsztaty i szkolenia skierowane są do pracodawców, biznesmenów oraz osób i podmiotów planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

"Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim merytoryczne i praktyczne wsparcie przedsiębiorczości w regionie, a także motywowanie do jej rozwoju oraz tworzenia nowych miejsc pracy, przy wykorzystaniu potencjału kadrowego Podkarpacia" - mówiła rzeczniczka.

W czasie szkoleń uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie najczęściej nieprawidłowości pojawiają się w dokumentach rozliczeniowych, płatniczych; jakie ulgi przyznawane są w ZUS; jak ubiegać się o dofinansowanie rozpoczęcia działalności; jak korzystać z zasobów danych statystyk publicznych na potrzeby działalności gospodarczej; jakie najczęściej problemy pojawiają się w rozliczeniach podatkowych i jakie błędy popełniane są we wnioskach o wypłatę świadczeń w przypadku macierzyństwa czy choroby; jakie zmiany zaszły w prawie celnym UE; w prawie pracy w zakresie terminowych umów o pracę, albo jakie są zagrożenia i jak ich unikać ze strony zorganizowanych grup przestępczych.

Spora część szkoleń zostanie poświęcona wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Omówione zostaną np. obowiązki pracodawców w razie wypadku; odpowiedzialność pracodawców i obowiązki pracowników w razie wystąpienia choroby zawodowej; rola badań profilaktycznych w zapobieganiu wypadkom przy pracy.

Szkolenia poprowadzą przedstawiciele m.in. ZUS, Urzędu Statystycznego, Urzędu Kontroli Skarbowej, Urzędu Celnego, urzędów pracy, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowej Inspekcji Pracy.

Warsztaty odbywać się będą w kilku turach, w wielu miejscowościach regionu: Rzeszowie, Tarnobrzegu, Gorzycach, Przemyślu, Lubaczowie. Zainteresowani udziałem powinni do poniedziałku zgłaszać uczestnictwo telefonicznie pod numerami: 178675218 lub 178675295. Liczba miejsc jest ograniczona.

W ramach Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk organizowane są podobne spotkania również dla innych grup, m.in. studentów, seniorów, bezrobotnych, niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.