PiS proponuje niższy wiek emerytalny i nieopodatkowanie rent i emerytur

Jarosław Kaczyński poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość złoży projekt uchwały zobowiązującej rząd i sejm do prac m.in. nad obniżeniem wieku emerytalnego oraz poprawą sytuacji rodzin o najniższych dochodach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PiS proponuje niższy wiek emerytalny i nieopodatkowanie rent i emerytur

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lis 2014 18:23


Podczas wystąpienia w jednej z podlaskich spółdzielni Kaczyński ocenił, że od 7 lat władza nie traktuje poważnie zasady: "słuchać i służyć". Jego zdaniem jest na to wiele dowodów, a jednym z nich jest podniesienie wieku emerytalnego dla mężczyzn i kobiet do 67. roku życia.

Czytaj też: EEC: wiek emerytalny jest podnoszony w całej UE

- Decyzja, która spotkała się ze sprzeciwem niemal wszystkich, pokazuje w jaskrawy sposób, że władza nie słucha i nie służy - przekonuje lider PiS.

- Z tego miejsca, z tej fabryki, chciałem zaapelować do premier Ewy Kopacz, żeby zajęła się tą sprawą. Nie tak dawno powiedziała, że sprawa jest zamknięta. Zamknęła drzwi przed dyskusją, przed tym wszystkim, aby ta decyzja została zmieniona. Ktoś kto mówi, że jest bliżej ludzi, nie może tego rodzaju decyzji podtrzymywać - uważa Kaczyński.

Zapowiedział, że w najbliższych dniach zostanie złożony w sejmie projekt uchwały, który będzie dotyczył także nieopodatkowania rent i emerytur do 1200 zł oraz obniżenia cen lekarstw.

Czytaj też: Jest szansa na wcześniejsze emerytury. Szykuje się reforma?

PiS chce też, jak mówił Kaczyński - "zobowiązania władzy do tego, żeby zajęła się rodzinami, które mają dochody poniżej minimum socjalnego" oraz wprowadzenia gabinetów stomatologicznych we wszystkich szkołach, a także likwidacji - "przynajmniej w sferze zatrudnienia publicznego" - umów śmieciowych i zmianę ich na umowy o pracę.

Według Kaczyńskiego uchwała zobowiązywałaby do podjęcia prac i rozwiązania tych problemów w 2015 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.