PiS pracuje nad zmniejszeniem podatków

0 0
PiS pracuje nad zmniejszeniem podatków
Henryk Kowalczyk zapewnił, że PiS pracuje nad zmniejszeniem podatku CIT z 19 do 15 proc. (fot. flickr)

„Decyzja, czy podatek VAT zostanie taki jak jest, czy będzie obniżony musi być podjęta przed końcem tego roku” - mówił w programie #dziejesienazywo Wirtualnej Polski Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zapewnił, że PiS pracuje też nad zmniejszeniem podatku CIT z 19 do 15 proc.

Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, w programie #dziejesienazywo informował, że Ministerstwo Finansów intensywnie pracuje nad zmianami dotyczącymi podatku VAT. – Są różne warianty rozważane: i nowa ustawa, i poprawki do już istniejącej, czyli zmiana istniejącej ustawy. Ministerstwo deklaruje, że w ciągu kilku tygodni taki projekt stamtąd wyjdzie i będziemy nad nim procedować – mówił Kowalczyk.

Pytany o to, czy VAT zostanie obniżony, powiedział, że rząd podejmie decyzję w drugiej połowie roku. – To jest decyzja, która będzie podejmowana dopiero pod koniec roku. Obniżenie VAT-u generalnie jest zasadne, bo zawsze obniżanie podatków pozwala na to, że te podatki wpływają od większej ilości osób, jest mniejsza chęć wyłudzania, ale musi to być dokładnie przeliczone. Takie decyzje będą podejmowane w drugiej połowie roku – mówił.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.