PiS chce, żeby prezesi agencji rolnych, inspekcji i KRUS byli powoływani przez ministra rolnictwa

Dotychczas szefowie agencji rolnych, inspekcji i KRUS byli wybierani w drodze konkursu. Poselski projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym zakłada powoływanie ich na wniosek ministra rolnictwa.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

PiS chce, żeby prezesi agencji rolnych, inspekcji i KRUS byli powoływani przez ministra rolnictwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 gru 2015 7:39


Poselski projekt nowelizacji wpłynął do laski marszałkowskiej we wtorek, 15 grudnia, posłem wnioskodawcą jest Robert Telus (PiS).

Jak napisano w uzasadnieniu, projektowane zmiany mają na celu uelastycznienie powoływania i odwoływania szefów kilku urzędów administracji centralnej.

Chodzi o: prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i jego zastępcy; prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, jej wiceprezesa i dyrektorów oddziałów; głównego inspektora jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych i jego zastępców; głównego inspektora ochrony roślin i jego zastępców; głównego lekarza weterynarii i jego zastępców; prezesa Agencji Rynku Rolnego, jego zastępcy, dyrektorów oddziałów terenowych Agencji i ich zastępców; dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie; prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jego zastępcy, dyrektorów oddziałów regionalnych i ich zastępców.

Przewiduje się także wzmocnienie nadzoru nad jednostkami podległymi ministrowi rolnictwa.

- W wyniku przyjęcia projektowanych zmian obsadzanie wyżej wymienionych stanowisk będzie się odbywało bez przeprowadzania otwartego i konkurencyjnego naboru - czytamy w uzasadnieniu.

W pierwszych dniach rządów PiS zostali zdymisjonowali: prezes ARR, ARiMR, KRUS oraz ANR. Nowi szefowie tych instytucji mają pełnić obowiązki do czasu powołania prezesa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.