PIP: Zarzuty dla właścicielki piekarni za fałszowanie ewidencji czasu pracy

Właścicielka piekarni i sieci sklepów rozprowadzających jej pieczywo odpowiedziała za fałszowanie ewidencji czasu pracy - podała Państwowa Inspekcja Pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PIP: Zarzuty dla właścicielki piekarni za fałszowanie ewidencji czasu pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

27 kwi 2016 16:21


Inspektor pracy z OIP w Szczecinie skontrolował należący do jednej z lokalnych piekarni sklep. Inspektor ustalił, że pracodawca w ewidencji czasu pracy wpisywał inny, niż rzeczywisty czas pracy pracowników. Występowały znaczne rozbieżności pomiędzy zapisami w ewidencji, a listami obecności. W ewidencji wykazywano czas wolny w postaci dni wolnych lub krótszego dnia pracy, niż to było w rzeczywistości. W ewidencji nie wykazywano pracy w dni świąteczne, np. w święto Trzech Króli (6 stycznia) wszystkie pracownice na polecenie pracodawcy uczestniczyły w inwentaryzacji, a w ewidencji wykazano dzień wolny od pracy.

Czytaj też: Kariera piekarza i cukiernika. Choć brakuje rąk do pracy, zarobki wciąż niskie

Brak rzetelnej ewidencji czasu pracy uniemożliwił inspektorowi PIP pracy sprawdzenie prawidłowości naliczenia wynagrodzeń i świadczeń ze stosunku pracy szczególnie, że jedna z pracownic zgłaszała bezpodstawne potrącenie z wynagrodzenia za pracę.

Podczas kontroli ustalono również, że pracodawca zatrudniał pracownice najpierw bez umowy przez okres ok. miesiąca, następnie zawierał umowy o dzieło na „działania promocyjne mające na celu zwiększenie sprzedaży pieczywa w sklepie oraz wdrożenie innowacyjnych rozwiązań…”, później z personelem podpisywane były umowy zlecenia.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

zbyszko 2016-06-10 01:42:24

PIP niech się zajmie Milmexem z Sosnowca, okradają nas od prawie 3 lat!