PIP zarejestrowała nowy układ zbiorowy dla pracowników Poczty Polskiej

Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie zarejestrował nowy układ zbiorowy pracy dla pracowników Poczty Polskiej. Dokument ten wraz z nowym regulaminem premiowania wprowadza nowy, motywacyjny system wynagrodzeń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PIP zarejestrowała nowy układ zbiorowy dla pracowników Poczty Polskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 lip 2015 11:47


Rejestracja w PIP była ostatnim elementem potrzebnym by rozpocząć wprowadzanie tego systemu. Nowy ZUZP wchodzi w życie z dniem 1 lipca br. i dotyczy to nowo zatrudnianych pracowników. W przypadku osób już pracujących w Spółce niezbędna jest zmiana dotychczasowych warunków umów o pracę.

Czytaj też: Chcemy, żeby listonosz zastał adresata w domu i nie zostawił awizo

– Rejestracja nowego sytemu płac w Państwowej Inspekcji Pracy da nam niezbędna narzędzia by skutecznie walczyć o rynek – powiedział Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej. – Ten sukces nie byłby możliwy bez dialogu prowadzonego wewnątrz firmy i bez zaangażowania partnerów społecznych i pracowników Poczty – dodał.

Poczta będzie nagradzać skuteczność i efektywność pracowników

Podpisane porozumienie, które zakłada m.in. wynagradzanie za efekty, oznacza, że Poczta Polska ma już wszystkie atuty niezbędne do sprostania oczekiwaniom rynku. Dla spółki to strategiczny krok w kierunku stworzenia systemowych możliwości reagowania na zmiany rynkowe i umocnienia dotychczasowej pozycji w segmencie listowym, rosnących rynkach paczek, usług bankowo – ubezpieczeniowych oraz korespondencji cyfrowej. Największa sieć usług pocztowych w Polsce gotowa jest na wykonywanie ambitnych zadań.

– Solidarność od początku uczestniczyła aktywnie w dialogu z pracodawcą. Każdy dialog wymaga od obu stron zaufania - to w końcu długa, trudna droga do celu. Podpisaliśmy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy, ponieważ uznaliśmy wypracowany przez nas ostateczny konsensus za korzystny dla pracowników i to było dla nas najważniejsze. Teraz przed nami kolejny cel: tak wykorzystać zmiany w firmie, by przewrócić Pocztowcom należyty poziom wynagrodzeń – komentuje Bogumił Nowicki, przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej.

Czytaj też: Dzięki umowom o pracę Poczta Polska wygrała przetarg

Nowy ZUZP to rozwiązanie łączące zarówno potrzeby pracowników dążących do utrzymania historycznie uzasadnionych uprawnień jak i wymogi nowoczesnego pracodawcy. Utrzymano ważne z punktu widzenia pracowników dodatki stażowe i premię roczną.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.