PIP: Pracę w Sejmie będziemy kontrolować trzy lata do tyłu

Szef Państwowej Inspekcji Pracy Roman Giedrojć poinformował, że Inspekcja w marcu zamierza kontrolować pracę w Sejmie i porównać ją z pracą podczas poprzedniej kadencji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PIP: Pracę w Sejmie będziemy kontrolować trzy lata do tyłu

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

1 mar 2016 16:48


- Będziemy kontrolować trzy lata do tyłu. To znaczy badać, jak to wyglądało za poprzedniej koalicji, a jak obecnie - zdradził w programie #dziejesienazywo szef Państwowej Inspekcji Pracy Roman Giedrojć. Kontrola w Sejmie rozpoczęła się pod koniec lutego.

- Z moich informacji wynika, a mam informacje pewne, że żaden pracownik Kancelarii Sejmu nie poskarżył się na wykonywaną pracę - zaznaczył Giedrojć.

Wcześniej poseł Krzysztof Brejza z PO zwrócił uwagę, że przedłużone prace w Sejmie mogą oznaczać łamanie prawa pracy. Wypowiedź dotyczyła dnia, w którym uchwalano budżet. Ustawa została przegłosowana o godzinie drugiej w nocy, ponieważ wcześniej marszałek zarządził przerwę. W tym czasie lider PiS Jarosław Kaczyński odbierał nagrodę od jednej z gazet.

Giedrojć zaznaczył, że czasu pracy posłów nie może skontrolować. Zaznaczył, że praca w nocy jest czymś normalnym.

- Jestem przekonany, że są to profesjonaliści. Taka organizacja pracy była już wcześniej. Pracownicy pracowali nie więcej niż pięć razy osiem godzin - mówił Główny Inspektor Pracy.

Kontrola PIP ma potrwać do końca marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

zbig 2016-03-18 20:39:51

Może PIP się zajmie w końcu Milmexem z Sosnowca, który od ponad 2 lat nie wypłaca wynagrodzeń pracownikom???!