Ostatnie szlify nad przeglądem systemu emerytalnego

0 0
Ostatnie szlify nad przeglądem systemu emerytalnego

Przegląd systemu emerytalnego będzie gotowy do połowy czerwca - powiedział w czwartek w "Sygnałach Dnia " minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Jesteśmy na finale prac, trochę się to przedłużyło. (...) Mam nadzieję, że będziemy ze wszystkim gotowi do połowy czerwca, tak jak ostatnio zapowiadał pan premier Rostowski. Trwają ostatnie szlify - tak bym to określił - nad tym raportem, by można go było przedstawić opinii publicznej, żeby był też przedmiotem dyskusji i debaty" - powiedział minister.

"Ten raport (ws. działania OFE - red.) będzie troszkę szerzej pokazywał całą perspektywę zmian systemu emerytalnego w Polsce, która się dokonała w Polsce od 1999 r., podsumowując niektóre rzeczy, oceniając. Myślę, że ciekawym elementem będzie też porównanie z innymi państwami" - dodał.

Jak wynika z informacji, dokument ma teraz trafić do premiera i jeśli zyska jego akceptację, zostanie prawdopodobnie opublikowany w przyszłym tygodniu.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że system emerytalny przede wszystkim ma zapewniać świadczenia dożywotnie, waloryzowane, bezpieczne, bez dodatkowych obciążeń.

"Są określone zadania, które stoją przed rządem, przed parlamentem, czyli określenie sposobu wypłat emerytur z otwartych funduszy emerytalnych. Jasno mówiliśmy, na jakich zasadach będziemy budować, żeby był system, który daje poczucie bezpieczeństwa przyszłym emerytom, nie nakłada na nich dodatkowych obciążeń związanych z uzyskiwanie świadczenia emerytalnego, zachowuje też relacje do rzeczywistości, czyli emerytura ta musi być waloryzowana. To jest na pewno jedno z podstawowych zadań w najbliższym czasie" - powiedział.

Dodał, że świadczenia muszą być "bezpieczne, bez obciążeń i waloryzowane. To są te fundamenty, na których budujemy rozwiązania".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.