Ostatnia szansa na negocjację umów zleceń przed ozusowaniem

Marek Kowalski z Konfederacji Lewiatan alarmuje, że inwestorzy i zamawiający opieszale podchodzą do tematu negocjacji umów, choć to już ostatni dzwonek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ostatnia szansa na negocjację umów zleceń przed ozusowaniem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

2 paź 2015 12:04


Od stycznia wchodzą w życie przepisy dotyczące ozusowania umów-zleceń. Zgodnie z nimi, pracodawcy będą mieć obowiązek odprowadzania składek do wysokości minimalnego wynagrodzenia - donosi "Puls Biznesu".

Firmy realizujące kontrakty w ramach zamówień publicznych mogą ubiegać się o waloryzację umów w związku ze zmianą zasad ubezpieczeniowych. Jeśli nie dostaną podwyżki, mogą zerwać umowę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

Marek Kowalski, przewodniczący rady zamówień publicznych przy Konfederacji Lewiatan, alarmuje, że zarówno publiczni inwestorzy, jak i zamawiający opieszale podchodzą do tematu negocjacji, choć to już ostatni dzwonek.

Czytaj też: Zatrudnianie pracownika ochrony może się już nie opłacać

Trudno będzie m.in. w sektorze ochroniarskim, gdzie śmieciowych umów jest bardzo dużo. Richard Zinoecker, partner zarządzający w Simon-Kucher & Partners, uważa jednak, że dzięki nowym przepisom sytuacja finansowa sektora powinna się ustabilizować, bo zmniejszy się presja na wyniszczającą cenową konkurencję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.