OPZZ rozczarowane stanowiskiem rządu. Chce prawa do emerytury ze względu na staż pracy

• Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oczekuje, że PiS spełni obietnice wyborcze. 
• Chcemy nie tylko przywrócenia wieku emerytalnego, ale też prawa do emerytury po odpowiednim okresie składkowym - deklarują przedstawiciele OPZZ.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

OPZZ rozczarowane stanowiskiem rządu. Chce prawa do emerytury ze względu na staż pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 lip 2016 12:34


Po ośmiu miesiącach od pierwszego czytania w Sejmie, Rada Ministrów pozytywnie zaopiniowała prezydencki projekt przywrócenia wieku emerytalnego do 60. lat dla kobiet i 65. dla mężczyzn, bez dodatkowych warunków.

OPZZ z rozczarowaniem przyjęło takie stanowisko rządu. Odbiega ono od obietnic wyborczych i oczekiwań setek tysięcy Polaków i Polek, którzy uwierzyli partii rządzącej.

- Prawo i Sprawiedliwość deklarowało obniżenie wieku emerytalnego i umożliwienie przechodzenia na emeryturę ze względu na staż pracy. Dzisiaj widzimy, że kryterium stażu pracy zostało pominięte - twierdzi OPZZ.

Czytaj też: Posłanka Nowoczesnej: Przyszłych emerytów czeka skrajna bieda

- Obecny rząd, podobnie jak poprzednie ekipy narzuca nam sztywne rozwiązania i tłumaczy to troską o los emerytów. W mediach wypowiadają się eksperci związani z instytucjami finansowymi, którzy chcą utrzymania status quo. Tymczasem głos ciężko pracujących jest lekceważony. Przypominamy, że ludzie pracy wyrazili swoje stanowisko składając ponad 700 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem umożliwiającym skorzystanie z prawa do emerytury po 35/40 letnim okresie składkowym - komentują związkowcy.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oczekuje, że PiS spełni obietnice wyborcze. - Chcemy nie tylko przywrócenia wieku emerytalnego, ale też prawa do emerytury po odpowiednim okresie składkowym - deklarują przedstawiciele OPZZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.