OPZZ chce dłuższych urlopów

• W ocenie OPZZ Polacy pracują długo i za małe pieniądze.
• Pracujemy więcej od Japończyków, Niemców czy Czechów.
• Dlatego OPZZ chce wydłużenia urlopu wypoczynkowego z 26 do 32 dni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

OPZZ chce dłuższych urlopów

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

6 cze 2016 20:10


Jak pokazują dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), należymy do jednych z najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Rocznie pracujemy średnio aż 1923 godziny, czyli niemal najwięcej spośród wszystkich badanych przez OECD krajów – pisze Gazeta Wyborcza.

Jak wynika z badania OECD, Polacy pracują zdecydowanie więcej od Amerykanów (1789 godzin) i Japończyków, którzy często stawiani są za wzór pracusiów.

W ocenie OPZZ Polacy pracują długo, ciężko i za małe pieniądze. Niezadowolenie z niskich zarobków potwierdzają ostatnie badania. Według ankiety z maja tego roku, przeprowadzonej przez Pracuj.pl, aż 70 proc. pracujących Polaków narzeka na niskie płace.

Dlatego by zrównoważyć niezadowolenie naszego społeczeństwa związane z czasem pracy i wynagrodzeniami, związkowcy z OPZZ postulują, aby wydłużyć czas urlopu wypoczynkowego z 26 dni obecnie do 32 dni w roku. Ich zdaniem wydłużenie urlopu byłoby korzystne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców - dodaje Wyborcza.

- Pracownicy mieliby więcej czasu na życie intymne, byliby zdrowsi, mniej zestresowani i bardziej wydajni. Dzięki temu też przedsiębiorstwa lepiej by funkcjonowały i przynosiły większe zyski - twierdzi Piotr Szumlewicz z biura prasowego OPZZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.