Odbieranie maili i telefonów służbowych po godz. 18 - zabronione!

0 0
Odbieranie maili i telefonów służbowych po godz. 18 - zabronione!

We Francji związki zawodowe i organizacje pracodawców zawarły porozumienie, zgodnie z którym wynika, że pracownicy będą mogli odpocząć od firmy od 18.00 do 9.00 następnego dnia. W tych godzinach będzie obowiązywał zakaz kontaktowania się za pomocą poczty elektronicznej czy telefonów.

Nowy przepis, choć jeszcze czeka na akceptacje rządu, ma poprawić work-life balance 250 - 800 tys. francuskich pracowników, którzy pracują w branży technologicznej i firmach doradczych, a ich czas pracy nie mieści się w ustawowych 35 godzinach - podaje „Rzeczpospolita".

Francja nie jest pierwszy krajem, która podejmuje działania na rzecz ograniczenia całodobowego połączenia zatrudnionego z firmą. Dwa lata temu podobne przepisy wprowadziła Brazylia - za odpowiadanie na maile czy rozmowy telefoniczne poza godzinami pracy, pracodawcy są zmuszeni do płacenia za nadgodziny.

„Rz" informuje, że również w Niemczech została podjęta próba zapewnienia pracownikom odpoczynku po pracy - jednak w ty kraju ma ona postać zalecenia, a nie regulacji. Taka politykę wprowadziła firma Volkswagen już w 2011 r. - w godzinach od 18.15 - 7.00 jest przerwa, jeśli chodzi o wysyłanie e-maili.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.