Obniżenie wieku emerytalnego: Wicepremier Gowin przeciwko, ale zagłosuje za ustawą

• Jarosław Gowin, mimo wewnętrznego sprzeciwu wobec obniżenia wieku emerytalnego, jest gotowy zagłosować za obietnicą PiS z 2015 roku.
• Polityk zrobi tak, bo zobowiązuje go do tego koalicja jego partii z PiS.
• Gowin w poniedziałkowej (5 września) rozmowie nie chciał też dzielić się nazwiskami polityków, którzy mogą opuścić rząd na jesieni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Obniżenie wieku emerytalnego: Wicepremier Gowin przeciwko, ale zagłosuje za ustawą

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (GP)/AT

5 wrz 2016 11:14


W poniedziałek (5 września) gościem Radia ZET był wicepremier Jarosław Gowin. Kluczową wypowiedzią ministra nauki była jego deklaracja dotycząca wieku emerytalnego. Gowin w głosowaniu nad obietnicą wyborczą PiS będzie głosował za.

Czytaj też: Rząd oficjalnie: Niższy wiek emerytalny obniży świadczenia

- Zagłosuję z dużą niechęcią za - doprecyzował Gowin, który jako lider Polski Razem (partii, która w koalicji z PiS wystawiła część posłów na listach partii Jarosława Kaczyńskiego) jest liberałem gospodarczym. Jego partia nie jest zwolennikiem obniżenia wieku emerytalnego.

Obniżenie wieku emerytalnego, to kluczowa obietnica wyborcza PiS, złożona przez Andrzeja Dydę i premier Beatę Szydło w 2015 roku. Jest wyrazem niezadowolenia społecznego, które wywołało wprowadzenie podniesienia wieku emerytalnego przez rządy Donalda Tuska i koalicji PO-PSL.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kuba 2016-09-07 10:19:37

Tak działa lsrtyjnictwo i uzależnienie od kotyta oraz totalny brak honoru.