Obniżenie wieku emerytalnego nie tak szybko. Wszystko przez ZUS

0 0
Obniżenie wieku emerytalnego nie tak szybko. Wszystko przez ZUS
Koszt obniżenia wieku emerytalnego w latach 2016-2019 wyniósłby 40 miliardów złotych. (fot. pixabay)

Okazuje się, że szybsze przechodzenie na emeryturę nie będzie możliwe nawet od 1 stycznia 2017 roku. ZUS potrzebuje minimum trzech kwartałów na wdrożenie zmian w systemach informatycznych.

Chodzi o odpowiednie ustawienie algorytmów służących do ustalania prawa i wysokości świadczeń. Modyfikacje muszą być realizowane zgodnie z czasochłonną procedurą przetargową, co wpływa na co najmniej 9-miesięczny okres zmian, jakie czekałby system ZUS - informuje Puls Biznesu.

Opóźnienie wynika również z braku postępu prac legislacyjnych. Prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn utknął w sejmowej komisji. Ostatnio pracowano nad nim prawie miesiąc temu. Według Kancelarii Prezydenta, koszt obniżenia wieku emerytalnego w latach 2016-2019 wyniósłby 40 miliardów złotych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • Oby nie wprowadzali zmian. Panstwa na takie rozdawnictwo nie stac. To tylko populistyczne hasla dla analfabetow ekonomicznych.
 • Bzdury wypisują z tym ZUS-em wypisują. PiS i Prezydent nie chcą wprowadzać ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. To wszystko to tylko oszustwo wyborcze, jak wiele innych o których w kampanii była mowa, ale społeczeństwo ani PiS-owi ani Prezydentowi tego nie zapomni
 • Czyli mamy informatyków do d....?!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.