Obiecują umowę o pracę, a kończą na "bezpłatnym szkoleniu"

0 0
Obiecują umowę o pracę, a kończą na "bezpłatnym szkoleniu"

Propagowanie przepisów prawa pracy, zwłaszcza wśród osób młodych, m.in. studentów i absolwentów uczelni, jest jednym z celów zawartego w poniedziałek porozumienia pomiędzy Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach i Uniwersytetem Śląskim.

Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Uniwersytetu Śląskiego, porozumienie będzie umożliwiało organizowanie na uczelni dyżurów specjalistów z zakresu prawa pracy oraz psychologii pracy.

"Nasi studenci oraz absolwenci naszej uczelni spotykają się z łamaniem prawa pracy przez pracodawców. Najczęstszym, zgłaszanym przez nich problemem jest przyjmowanie pracownika na tzw. bezpłatne szkolenie. Pracodawca obiecuje im zatrudnienie, ale po upływie terminu szkolenia student lub absolwent nie otrzymują umowy o pracę" - powiedziała Agnieszka Dunaj z Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego.

Dodała, że do Biura Karier docierają także informacje o nadużyciach przy rozmowach kwalifikacyjnych oraz wprowadzanych przez pracodawców zakazach dotyczących np. wybierania urlopu wypoczynkowego.

"Dlatego chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób skorzystało z dyżurów specjalistów, które rozpoczynają się już w czerwcu" - powiedziała Dunaj.

W wyniku podpisanego w poniedziałek porozumienia pomiędzy Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach i Uniwersytetem Śląskim, studenci oraz absolwenci uczelni będą mieli także dostęp do materiałów informacyjnych. Trwają również rozmowy nt. organizowania szkoleń z zakresu prawa pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.