Nowa ustawa umożliwi szybsze awanse prokuratorów

0 0
Nowa ustawa umożliwi szybsze awanse prokuratorów
Zdaniem Andrzej Seremeta Prokuratura Generalna miała zbyt mało czasu na opracowanie wyczerpującego stanowiska na temat Prawa o prokuraturze (fot. parlamentarny.pl)

Posłowie rozpoczęli merytoryczną pracę nad projektem ustawy Prawo o prokuraturze, zakładającej połączenie urzędu ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego oraz ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o prokuraturze. W sejmie trwają obrady podkomisji nadzwyczajnej, która ma przygotować sprawozdanie na piątkowe posiedzenie Komisji sprawiedliwości i praw człowieka o obu projektach ustaw.

Zaraz na początku posiedzenia podkomisji doszło do dyskusji na temat zbyt szybkiego, zdaniem opozycji, tempa prac nad ustawami. Poseł Robert Kropiwnicki z PO stwierdził, że przeznaczenie dwóch dni na przedyskutowanie dwóch ustaw o charakterze ustrojowym to zbyt mało i nie jest to dobrym obyczajem parlamentarnym. Zwrócił też uwagę, że w dostarczonych członkom podkomisji materiałach brak jest opinii sejmowej Komisji Obrony Narodowej, chociaż projektowana ustawa zakłada likwidację Prokuratury Wojskowej i włączenie ją do struktur prokuratury cywilnej.

Ze stanowiskiem posła Kropiwnickiego nie zgodził się występujący w imieniu wnioskodawców poseł Michał Wójcik, który stwierdził, że przecież znaczna część przepisów nowej ustawy jest powieleniem tych zawartych w dotychczas obowiązującej ustawie, więc nie ma powodu by przeciągać procedowanie.

Na bardzo szybkie tempo prac zwrócił także uwagę prokurator generalny Andrzej Seremet, który powiedział, że Prokuratura Generalna miała zbyt mało czasu na opracowanie wyczerpującego stanowiska. W związku z tym w przygotowano dwa dokumenty. Jeden, krótszy, który dostarczono posłom wcześniej i drugi bardziej rozbudowany, który został dostarczony dopiero w dniu posiedzenia podkomisji.

Więcej na Parlamentarny.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.