Niemiec, który chciał „zabić wszystkich Polaków” grozi swoim pracownikom

6
Hans Gielen, szef firmy działającej na Pomorzu, który sam siebie określił jako hitlerowca, zmusza pracowników do przychylnych zeznań przed prokuraturą.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemiec, który chciał „zabić wszystkich Polaków” grozi swoim pracownikom

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

6 maj 2016 19:02


W marcu w Telewizji Republika wyemitowano nagranie, na którym Gielen, szef firmy Pos Systems mówi, że chętnie rozstrzelałby wszystkich Polaków. Słowa te miał kierować pracownicy do Natalii Nitek.

Postępowanie dotyczące wypowiedzi Niemca prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście.

Gielen twierdzi, że przedstawione materiały były „wyrwanym z kontekstu zlepkiem słów” i nie odzwierciedlają jego prawdziwych poglądów. Skarży się, że za pomocą nielegalnie zdobytych nagrań „niszczy się człowieka” i spółkę, która daje zatrudnienie Polakom.

– Jestem skończony! Czuję się najbardziej znienawidzonym Niemcem w Polsce, bardziej nawet niż Erika Steinbach! – mówi Niemiec.

Według portalu niezalezna.pl, wszyscy pracownicy fabryki prowadzonej przez Gielena przed przesłuchaniami zostali wezwani na rozmowę do jednej ze współwłaścicielek firmy, Izabeli Kohnke. Właściciele zagrozili podwładnym, że jeżeli podczas zeznań nie przedstawią firmy w dobrym świetle, to zostanie ona natychmiast zamknięta i wszyscy stracą pracę

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.