Nie będzie redukcji osłon socjalnych w Wielkiej Brytanii

- Rząd Wielkiej Brytanii rezygnuje z planu redukcji osłon socjalnych dla osób najgorzej zarabiających - powiedział w środę (25 listopada) w Izbie Gmin minister finansów George Osborne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie będzie redukcji osłon socjalnych w Wielkiej Brytanii

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lis 2015 20:39


W październiku, po odrzuceniu tego projektu przez Izbę Lordów, brytyjskie ministerstwo finansów musiało się też wycofać z propozycji zredukowania ulg podatkowych dla pracowników o niskich dochodach. Była ona krytykowana nie tylko przez opozycyjnych laburzystów, ale też przez licznych torysów.

Niezależny brytyjski Instytut Studiów Podatkowych ocenił, że gdyby projekt redukcji osłon socjalnych wszedł w życie, to trzy miliony gospodarstw straciłoby średnio tysiąc funtów rocznie.

Środowe (25 listopada) wystąpienie Osborne'a to zwyczajowa prezentacja skorygowanego projektu budżetu.

W lipcu Osborne zapowiedział, że rząd Wielkiej Brytanii będzie dążyć do całkowitego zlikwidowania deficytu budżetowego i osiągnięcia dodatniego bilansu finansów publicznych w roku fiskalnym 2019/2020. Ogłosił też plany głębokich cięć wydatków socjalnych.

Przedstawiając plany opracowywane po raz pierwszy od prawie 20 lat tylko przez konserwatystów, Osborne powiedział wtedy, że jego kraj musi ograniczyć wydatki, a także powstrzymać proces zadłużania.

Przed poważnymi cięciami swych budżetów uchroni się jednak ministerstwo obrony, służba zdrowia, edukacja oraz policja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.