Narzędzia ERP : Ostatni dzwonek na darmowy audyt dla MSP

Coraz mniej czasu mają firmy z sektora MSP - zajmujące się produkcją, logistyką i magazynowaniem - aby dokonać bezpłatnych analiz prowadzonego biznesu. Niezależni eksperci mogą przeprowadzić audyt oraz przedstawić rozwiązania mające służyć usprawnieniu funkcjonowania oraz redukcji kosztów własnych spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Narzędzia ERP : Ostatni dzwonek na darmowy audyt dla MSP

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 lip 2013 11:20


Jest to możliwe dzięki projektowi ERP 5.2, finansowanemu ze środków publicznych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 5.2. 

Efektywny biznes oznacza wprowadzanie ciągłych innowacji. Wymaga to jednak odważnych decyzji, przeprowadzenia dogłębnej analizy działania spółki oraz środków finansowych. Jest to duża bariera dla firm z sektora MSP, co często wpływa na niewykorzystanie drzemiącego w nich potencjału. Pomimo, że nakłady inwestycyjne małych i średnich przedsiębiorstw rosną dynamiczniej niż w przypadku dużych firm, to (jak wynika z badań PARP przeprowadzonych w grudniu 2012 r.) ciągle boją się lokować kapitał w nowe rozwiązania i rozwój biznesu.

Znajduje to potwierdzenie w analizach Karella Research: w trzecim kwartale bieżącego roku niemal połowa menedżerów przewiduje wzrost w obszarze prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Spółki chcą inwestować, a co za tym idzie - zatrudniać nowych pracowników. Z jednej strony hamuje je jednak sytuacja makroekonomiczna kraju, z drugiej - niechęć do ponoszenia ryzyka związanego z kosztami przy wdrażaniu innowacji.

Jak wykorzystać ożywienie w sektorze MSP? Z pomocą przychodzi projekt ERP 5.2, realizowany ze środków Unii Europejskiej. ERP 5.2 - całkowicie darmowe doradztwo strategiczne w zakresie infrastruktury IT. Projekt wystartował w 2011 roku. Usługi proponowane w ramach POIG ERP 5.2 opierają się na doradztwie strategicznym w zakresie wykorzystywania narzędzi informatycznych.

Szczególny nacisk kładzie się na systemy klasy ERP - Enterprise Resource Planning - czyli systemy wspierające zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa.

- Usługa obejmuje analizę i optymalizację procesów biznesowych w takich obszarach jak logistyka, produkcja i magazynowanie. Projekt w ramach, którego realizowana jest usługa kierowany jest do firm z terenu całej Polski - wyjaśnia zasady funkcjonowania ERP 5.2 Renata Haber z firmy Sekwencja.

- Doradztwo przeprowadzane jest bezpłatnie. Firma, która zdecyduje się przyjąć pomoc nie zobowiązuje się do wdrożenia proponowanych rozwiązań. Menedżerowie otrzymają więc gotowe analizy, propozycje optymalizacji zastanej infrastruktury, sugestie co do wyboru oraz użytkowania wydzielonych i zintegrowanych systemów, które będą mogli (ale nie musieli) zrealizować - podkreśla Renata Haber.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.