Muszą zapłacić 38 tys. odszkodowania

0 0
Muszą zapłacić 38 tys. odszkodowania

Polacy zatrudnieni w Niemczech zostali oszukani przez pośrednika, który podsunął im stos dokumentów w języku niemieckim do podpisu. Muszą zapłacić olbrzymie odszkodowanie.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza" w 2011 r. dwóch Polaków zamieściło w Internecie ogłoszenie o poszukiwaniu pracy w Niemczech. Odpowiedział im pośrednik, który pomógł im w znalezieniu pracy i mieszkania. Załatwił za nich papierkowe formalności - przygotował do podpisania dokumenty w języku niemieckim.

Niestety praca nie zadowoliła Polaków z powodu wypłacanych z opóźnieniem pensji, dlatego też obaj zrezygnowali z niej. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Po pół roku otrzymali zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego przez polskiego komornika. Jak się okazało, muszą zapłacić po 38 tys. odszkodowania.

Najdziwniejsze w całej sprawie jest fakt, że Polacy nie wiedzieli o toczącym się postępowaniu. Okazało się, że obaj mężczyźni podpisali pełnomocnictwo do reprezentowania ich przed niemieckim sądem - był to jeden z niemieckich dokumentów, które pośrednik dał im do podpisania. Do pełnomocnika trafiały wysyłane przez niemiecki sąd listy. Przypadek ten nie jest odosobniony. W takiej sytuacji znalazło się więcej osób - informuje „GW".

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Autor artykułu powinien wrócić do nauki języka polskiego. "Oboje" to kobieta i mężczyzna, a nie dwóch mężczyzn. Poza tym artykuł jest lakoniczny i wcale nie podaje, o co dokładnie chodzi. O jakie postępowanie. Nie szkoda czasu na pisanie artykułów typu "coś się stało, ale nie powiem, co"?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.