MSWiA chce obniżenia emerytur funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa

• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad projektem ustawy, obniżającym emerytury, m.in. byłym funkcjonariuszom Służb Bezpieczeństwa.
• Według założeń projektu, emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL mają sięgać maksymalnie średniego świadczenie emerytalnego w systemie powszechnym czyli ok. 2100 zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MSWiA chce obniżenia emerytur funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

14 cze 2016 16:30


O pracach nad projektem ustawy wielokrotnie informował wiceszef MSWIA Jarosław Zieliński. Jeszcze w lutym tego roku podkreślał, że nadszedł czas, by sprawę wysokich emerytur dla funkcjonariuszy SB rozwiązać.

Jak poinformowało we wtorek (14 czerwca) MSWiA, zgodnie z opracowywanym projektem przewidywana maksymalna kwota świadczeń emerytalnych i rentowych dla byłych funkcjonariuszy nie będzie wyższa niż średnie świadczenie emerytalne w systemie powszechnym.

- Według danych z marca jest to kwota 2131 zł. Pozwoli to na uzyskanie oszczędności w budżecie państwa w kwocie ok. 20 mln zł miesięcznie, czyli 240 mln zł rocznie - uzasadniono.

Jak informuje RMF, projekt dotyczy około 12 tys. osób pobierających emerytury byłych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa PRL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Peksiu 2016-06-14 21:24:17

Nie jestem zwolennikiem dawnych funkcjonariuszy, ale jest moim zdaniem zemsta, zemsta i TKM do potęgi 10 -tej. Brakuje na 500 +. To Piotrowicz i Kryże też - obniżka.Nie zgodne z prawem.