MSWiA chce obniżenia emerytur funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa

0 0
MSWiA chce obniżenia emerytur funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa
MSWiA chce obniżenia emerytur funkcjonariuszy SB .Na zdjęciu szef resortu Jarosław Zieliński. (fot. Facebook)

• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad projektem ustawy, obniżającym emerytury, m.in. byłym funkcjonariuszom Służb Bezpieczeństwa.
• Według założeń projektu, emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL mają sięgać maksymalnie średniego świadczenie emerytalnego w systemie powszechnym czyli ok. 2100 zł.

O pracach nad projektem ustawy wielokrotnie informował wiceszef MSWIA Jarosław Zieliński. Jeszcze w lutym tego roku podkreślał, że nadszedł czas, by sprawę wysokich emerytur dla funkcjonariuszy SB rozwiązać.

Jak poinformowało we wtorek (14 czerwca) MSWiA, zgodnie z opracowywanym projektem przewidywana maksymalna kwota świadczeń emerytalnych i rentowych dla byłych funkcjonariuszy nie będzie wyższa niż średnie świadczenie emerytalne w systemie powszechnym.

- Według danych z marca jest to kwota 2131 zł. Pozwoli to na uzyskanie oszczędności w budżecie państwa w kwocie ok. 20 mln zł miesięcznie, czyli 240 mln zł rocznie - uzasadniono.

Jak informuje RMF, projekt dotyczy około 12 tys. osób pobierających emerytury byłych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa PRL.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Nie jestem zwolennikiem dawnych funkcjonariuszy, ale jest moim zdaniem zemsta, zemsta i TKM do potęgi 10 -tej. Brakuje na 500 +. To Piotrowicz i Kryże też - obniżka.Nie zgodne z prawem.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.