MRPiPS podsumowuje 100 dni swojej pracy

0 0
MRPiPS podsumowuje 100 dni swojej pracy
Konieczność potwierdzania pracownikowi na piśmie podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy o pracę – to zmiana w Kodeksie pracy zaproponowana przez MRPiPS. (Fot. MRPiPS)

Program Rodzina 500 plus, minimalna stawka godzinowa 12 zł dla umów zleceń oraz umów o świadczenie usług, nowelizacja kodeksu pracy – to najważniejsze zadania, nad którymi w ciągu pierwszych 100 dni pracowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Rodzina jest w centrum uwagi rządu, a Rodzina 500 plus, to jego flagowy program. To dla mnie ogromy sukces i radość, że od 1 kwietnia rodziny będą mogły korzystać ze wsparcia finansowego. Skupiamy się także na innych obszarach pomocy rodzinie. Godna praca i pomoc osobom najbardziej potrzebującym są kolejnymi elementami, nad którymi pracujemy. To działania, które są pierwszym krokiem budowania spójnego programu prorodzinnego  – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Inwestycja w przyszłość Polski

17 lutego Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci.

Program Rodzina 500 plus, to 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko przy spełnieniu kryterium 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego. To 6000 zł netto rocznego wsparcia na dziecko. Program rusza 1 kwietnia br.

Likwidacja syndromu tzw. pierwszej dniówki

Osoby pracujące do tej pory bez pisemnej umowy o pracę ani bez pisemnego potwierdzenia podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy będą pracować legalnie.

Konieczność potwierdzania pracownikowi na piśmie podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy o pracę – to zmiana w Kodeksie pracy zaproponowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

25 lutego ustawa była przedmiotem posiedzenia Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Fot. MRPiPS
Fot. MRPiPS

Godna praca

Od 1 lipca 2016 r. będzie obowiązywać minimalna stawka godzinowa 12 zł dla umów zleceń oraz umów o świadczenie usług.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.