Młodzi przedsiębiorcy w Wodzisławiu Śląskim dostaną zniżki

• Młodzi mieszkańcy powiatu wodzisławskiego będą mogli skorzystać z Karty Młodego Przedsiębiorcy.
• Karta ma to być zachętą do zakładania firm i wspomóc rynek pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi przedsiębiorcy w Wodzisławiu Śląskim dostaną zniżki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 sty 2016 9:36


Jak podało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, ruszający właśnie program opiera się na doświadczeniach powiatu nyskiego, gdzie już wcześniej wprowadzono podobne rozwiązanie - w wyniku partnerstwa Innowacyjna Nysa. Wodzisławska Karta jest pierwszym tego typu programem w woj. śląskim.

Pomysł polega na tworzeniu przez innych przedsiębiorców, otoczenie biznesu lub podmioty administracji publicznej systemu ulg, bonifikat i innych udogodnień dla młodych rozpoczynających dopiero przygodę w biznesie. W zamian partnerzy Karty Młodego Przedsiębiorcy zyskują wizerunek instytucji wspierającej młodzież (tzw. aniołów biznesu), bezpłatną promocję oraz potencjalnie nowych klientów dla swoich produktów i usług - wyjaśniają lokalne władze.

Z programu będą mogły skorzystać osoby, które nie ukończyły 30. roku życia. Według statystyk ta grupa wiekowa stanowi aż 40 proc. wszystkich bezrobotnych zarejestrowanych w wodzisławskim urzędzie pracy. Ogólna stopa bezrobocia w powiecie nieznacznie przekracza 9,5 proc.

Dyrektor wodzisławskiego PUP Anna Słotwińska-Plewka powiedziała, że pierwszy - trwający obecnie - etap polega na zachęcaniu firm do włączania się do programu. Liczy, że tych podmiotów uda się zgromadzić 30-40. Podczas specjalnej gali otrzymają one specjalne certyfikaty poświadczające udział w przedsięwzięciu.

- Chcemy zaprosić jak największą liczbę partnerów, firm i innych instytucji do udziału w tej inicjatywie, dzięki czemu osoby, które statystycznie w naszym powiecie znajdują się w najgorszym położeniu na rynku pracy, uzyskają zachętę do zakładania własnych firm - podkreśla dyrektorka.

Po zgromadzeniu partnerów programu PUP zacznie wydawać młodym przedsiębiorcom karty upoważniające ich do różnych preferencji. Według Słotwińskiej-Plewki, powinno to nastąpić już wiosną.

Aby zgłosić się do projektu należy skorzystać z formularza dostępnego na stronie wodzisławskiego urzędu pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.