Młodzi przedsiębiorcy w Wodzisławiu Śląskim dostaną zniżki

0 0
Młodzi przedsiębiorcy w Wodzisławiu Śląskim dostaną zniżki
Według statystyk osoby poniżej 30. roku życia stanowią 40 proc. wszystkich bezrobotnych zarejestrowanych w wodzisławskim urzędzie pracy. /Fot. Flickr, Apps for Europe, CC2.0

• Młodzi mieszkańcy powiatu wodzisławskiego będą mogli skorzystać z Karty Młodego Przedsiębiorcy.
• Karta ma to być zachętą do zakładania firm i wspomóc rynek pracy.

Jak podało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, ruszający właśnie program opiera się na doświadczeniach powiatu nyskiego, gdzie już wcześniej wprowadzono podobne rozwiązanie - w wyniku partnerstwa Innowacyjna Nysa. Wodzisławska Karta jest pierwszym tego typu programem w woj. śląskim.

Pomysł polega na tworzeniu przez innych przedsiębiorców, otoczenie biznesu lub podmioty administracji publicznej systemu ulg, bonifikat i innych udogodnień dla młodych rozpoczynających dopiero przygodę w biznesie. W zamian partnerzy Karty Młodego Przedsiębiorcy zyskują wizerunek instytucji wspierającej młodzież (tzw. aniołów biznesu), bezpłatną promocję oraz potencjalnie nowych klientów dla swoich produktów i usług - wyjaśniają lokalne władze.

Z programu będą mogły skorzystać osoby, które nie ukończyły 30. roku życia. Według statystyk ta grupa wiekowa stanowi aż 40 proc. wszystkich bezrobotnych zarejestrowanych w wodzisławskim urzędzie pracy. Ogólna stopa bezrobocia w powiecie nieznacznie przekracza 9,5 proc.

Dyrektor wodzisławskiego PUP Anna Słotwińska-Plewka powiedziała, że pierwszy - trwający obecnie - etap polega na zachęcaniu firm do włączania się do programu. Liczy, że tych podmiotów uda się zgromadzić 30-40. Podczas specjalnej gali otrzymają one specjalne certyfikaty poświadczające udział w przedsięwzięciu.

- Chcemy zaprosić jak największą liczbę partnerów, firm i innych instytucji do udziału w tej inicjatywie, dzięki czemu osoby, które statystycznie w naszym powiecie znajdują się w najgorszym położeniu na rynku pracy, uzyskają zachętę do zakładania własnych firm - podkreśla dyrektorka.

Po zgromadzeniu partnerów programu PUP zacznie wydawać młodym przedsiębiorcom karty upoważniające ich do różnych preferencji. Według Słotwińskiej-Plewki, powinno to nastąpić już wiosną.

Aby zgłosić się do projektu należy skorzystać z formularza dostępnego na stronie wodzisławskiego urzędu pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.