Ministerstwo Pracy nie zdąży znowelizować Kodeksu pracy do końca kadencji

0 0
Ministerstwo Pracy nie zdąży znowelizować Kodeksu pracy do końca kadencji
Nowela Kodeksu pracy miała ograniczyć zakres i czas przechowywania dokumentacji pracowniczej i zmniejszyć koszty administracyjne. /Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

W ciągu dwóch ostatnich posiedzeń raczej nie doczekamy się przyjęcia wielu ustaw. Chodzi m.in. o nowy Kodeks budowlany, postępowanie egzekucyjne w administracji i nowelizację Kodeksu pracy.

Do końca kadencji parlamentu pozostały dwa posiedzenia Sejmu.

Uchwalenia nie doczeka się nowy Kodeks budowlany, zapowiadany w expose przez premier Ewę Kopacz. Resort finansów nie dał rady przygotować nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, która miała utworzyć Rejestr Dłużników Należności Publicznoprawnych.

Finału nie doczekały również prace Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej nad nowelą kodeksu pracy, która miała ograniczyć zakres i czas przechowywania dokumentacji pracowniczej przez pracodawców, a tym samym zmniejszyć koszty administracyjne firm. Według szacunków MG łączne roczne koszty u przedsiębiorców z tytułu prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej wynoszą ok. 130 mln zł.

- Proponowane przez nas regulacje wywołały żywe dyskusje i w związku z tym były czasochłonne. W ostatnim czasie intensywne prace były poświęcone innym ważnym projektom, np. ustawie o terminach zapłaty, o mediacjach (zmiany w KPC) czy - przede wszystkim - prawu działalności gospodarczej, przy których zintensyfikowanie prac było priorytetem - poinformowało MG.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.