Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju odpiera zarzuty przewoźników drogowych ws. płacy minimalnej

- Od momentu wprowadzenia przez Niemcy przepisów wykonawczych do ustawy o płacy minimalnej (MiLoG), resort infrastruktury i rozwoju jest w stałym, bieżącym kontakcie z przedstawicielami branży przewoźników transportowych - informuje Piotr Popa, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju odpiera zarzuty przewoźników drogowych ws. płacy minimalnej

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PS)

wnp.pl

23 mar 2015 10:22


Ostatnie spotkanie odbyło 20 marca br. - dodaje rzecznik.

Polska nie podziela opinii niemieckiej administracji co do zakresu stosowania niemieckiej ustawy o płacy minimalnej. Przewoźnicy transportowi są nieproporcjonalnie bardziej obciążani nowymi wymogami administracyjnymi. Przepisy wprowadzone przez Niemcy mogą ograniczać wolną konkurencję, jak również podstawowe regulacje UE dotyczące swobody przepływu usług.

- W efekcie działań podejmowanych od grudnia 2014 r. przez rząd RP, zarówno w relacjach dwustronnych ze stroną niemiecką, jak i na forum UE, Niemcy wstrzymały wykonywanie wspomnianych przepisów w odniesieniu do tranzytu, a Komisja Europejska wszczęła procedurę EU Pilot. Strona niemiecka przesłała stosowne wyjaśnienia, oczekujemy na stanowisko KE w tej sprawie -przypomina rzecznik prasowy MIiR.

Ponadto powołano międzyresortowy zespół do spraw działań sprzyjających rozwojowi międzynarodowego transportu drogowego. W jego skład wchodzą m.in. z przedstawiciele MIiR i MPiPS.

Na ostatnim posiedzeniu (27 lutego) podkreślono, że zastosowanie przepisów MiLoG do wszystkich usług świadczonych na terytorium Niemiec przez polskie przedsiębiorstwa branży transportowej wzbudza poważne wątpliwości strony polskiej. Prace zespołu będą kontynuowane.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.