Matki są dyskryminowane w pracy?

0 0
Matki są dyskryminowane w pracy?

Ponad jedna czwarta brytyjskich matek doświadczyła dyskryminacji w miejscu pracy ze względu na ciążę czy urlop macierzyński. Większość tego nie zgłasza - informuje BBC.

Około 30 proc. z nich uważa, że po powrocie z urlopu macierzyńskiego nie miały już możliwości awansu, 35 proc. jest zdania, że od czasu, kiedy urodziły dziecko, pracują ciężej - wynika z badania firmy Slater and Gordon, w którym udział wzięło prawie 2 tys. kobiet.

27 proc. badanych czuło presję związaną z wcześniejszym powrotem do pracy, niż planowało. Aż 54 proc. mówi, że ich pracodawcy mogliby zrobić więcej, żeby wesprzeć pracujące matki.

"Zwalnianie kobiet z pracy z powodu ciąży lub urlopu macierzyńskiego jest nielegalne - powiedziała Jo Swinson odpowiadająca za kwestie równouprawnienia w rządzie. - To dlatego od kwietnia 2015 r. wprowadzimy dzielone urlopy rodzicielskie i płacę, która pozwoli rodzicom wybrać jak podzielą się opieką nad dzieckiem w pierwszym roku jego życia".

Według prawnika z firmy Slater and Gordon, Kirana Daurka'ego, "to szokujące, że tak mało kobiet otwarcie mówi o doświadczanej dyskryminacji". "Musimy o tym rozmawiać, by kobiety wiedziały, że nie są same, mają swoje prawa i mogą działać" - uważa.

W lipcu była minister pracy Wielkiej Brytanii Yvette Cooper ogłosiła, że czuła się marginalizowana w relacjach służbowych przez swoich współpracowników, kiedy skorzystała z urlopu macierzyńskiego po raz drugi.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.