Matki I kwartału nie poprą IV kwartału

W środę premier Donald Tusk znajdzie na biurku kolejną prośbę w związku z rocznym urlopem rodzicielskim, tym razem od "Matek IV kwartału 2012" - informuje "Metro".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Matki I kwartału nie poprą IV kwartału

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Metro/PAP

8 maj 2013 9:41


Pod petycją Rodziców Dzieci Gorszego Roku 2012 (nazywanych też Matkami IV kwartału) w ciągu czterech dni podpisało się ponad 450 osób. "Nie wierzyłam, że matkom I kwartału się uda" - przyznaje Magdalena Wawrzyniak, mama IV kwartału i autorka petycji do premiera.

W środę o godz. 14 pod Kancelarią Premiera, potem spacerem ruszą złożyć petycję z prośbą o wsparcie rzecznika praw dziecka. Na wsparcie mam, które swoją walkę już wygrały, raczej liczyć nie mogą.

"Dlaczego mamy IV kwartału odezwały się dopiero teraz, kiedy my odniosłyśmy sukces? Trudno mówić o naszym poparciu" - mówi Aneta Siejka z ruchu Matek I kwartału. Zdaniem Siejki matkom IV kwartału trochę brakuje wizji i większej filozofii - te z 2013 walczyły o równe prawa dla całego rocznika.

Podobnego zdania jest Marek Roguski, tata III kwartału 2012: "Zaraz odezwą się rodzice z początku 2012, a potem 2011, 2010 itd. Przecież musi być jakaś jasna granica, a podział na całe roczniki jest najbardziej logiczny" - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.