Maszynista zatrzymał pociąg w połowie trasy i poszedł do domu

0 0
Maszynista zatrzymał pociąg w połowie trasy i poszedł do domu
Hiszpański maszynista zatrzymał pociąg w połowie trasy, żeby nie robić nadgodzin. (Fot.: Wikimedia)

W chwili, gdy maszynista hiszpańskiego przewoźnika skończył swoją zmianę, zatrzymał pociąg i poszedł do domu, pozostawiając w połowie drogi 109 zdziwionych pasażerów.

Pociąg hiszpańskiego przewoźnika Renfe, który jechał z Santander na północnym wybrzeżu do Madrytu, po dwóch godzinach zatrzymał się w miasteczku Osorno. Na początku pasażerowie zostali poinformowani, że pociąg stoi z przyczyn technicznych. Szybko jednak okazało się, że maszynista zakończył już swoją zmianę i nie chciał ryzykować z powodu nadgodzin – podaje lokalny serwis El Diario Montantes.

Podróżni nie mieli innego wyjścia jak tylko czekać na alternatywny transport. Po kilku godzinach zastępczy autobus zawiózł ich do Madrytu, choć jeden a pasażerów zdziwił się, że dlaczego Renfe nie wysłała po prostu innego maszynisty.

W Renfe trwa spór związany z niedostatkiem personelu. Carlos Segura, rzecznik związku zawodowego kolejarzy Semaf stanął po stronie pracownika:

– Maszyniści nie mogą pracować dłużej niż przez 5,5 godziny ze względów bezpieczeństwa. Ten zgłaszał już kilkakrotnie centrali, że musi zakończyć zmianę, ale doczekał się żadnego odzewu. Musiał więc zatrzymać pociąg, żeby nie naruszać prawa. Firma powinna zorganizować innego maszynistę na jego miejsce, ale nic takiego się nie stało – wyjaśnia.

Przewoźnik przeprosił pasażerów i obiecał zwrot kosztów biletów. Wszczął też śledztwo mające wyjśnić sprawę.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • u mnie w pracy na magazynie jeden pracownik pierwszego dnia pracy zaczal rozladunek jednego z aut. rozladowal okolo polowe z tego auta , po czym stwierdzil ze robota mu sie nie podoba i po prostu poszedl do szatni po swoje rzeczy i sobie wyszedl. oczywiscie juz sie wiecej nie pojawil a reszte rozladunku musialem za niego dokonczyc. no coz...rynek pracownika.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.