Marek Belka: Nie trzeba uelastyczniać rynku pracy

- Od wszystkich form zatrudnienia należałoby płacić składki, choć jednocześnie powinna istnieć możliwość zatrudnienia na różny okres - uważa Marek Belka, prezes NBP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marek Belka: Nie trzeba uelastyczniać rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

29 maj 2015 13:54


Gospodarka odporna na szoki, stworzenie nowoczesnego rynku pracy i inwestowanie w przyszłość - to, zdaniem prezesa NBP Marka Belki, najważniejsze wyzwania stojące przed polską gospodarką po 25 latach przemian.

Podczas wystąpienia na XIV Europejskim Forum Bankowo-Ubezpieczeniowym, Belka zaprezentował swoje poglądy na najważniejsze problemy polskiej gospodarki.

Polski rynek pracy najbardziej elastyczny w Europie

Prezes NBP mówił m.in., że nie zgadza się z tezą, iż istotnym problemem w Polsce jest poprawa klimatu dla przedsiębiorczości. Przekonywał, że Polska jest jednym z najlepszych krajów do inwestowania.

Zdaniem Belki, nie trzeba też "uelastyczniać" rynku pracy, bo rynek ten jest jednym z najbardziej elastycznych w Europie.

"Trzeba utrzymać elastyczne formy zatrudnienia, ale bez przywilejów fiskalnego i składkowego" - ocenił. Zdaniem prezesa NBP, od wszystkich form zatrudnienia należałoby płacić składki, choć jednocześnie powinna istnieć możliwość zatrudnienia na różny okres.

Według Belki najlepszą formą inwestowania w przyszłość, jest maksymalnie produktywne wykorzystywanie budżetowych oszczędności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.